1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

EGM, naklen atanma isteğini 2.kez reddetti

Emniyet Genel Müdürlüğü, diğer Kamu Kurumundan naklen atanmak isteyen, Emniyet sınıfı dışı personelin başvurusunu, yönetmeliğe rağmen reddetti.
21 Mayıs 2019 10:06
Yazdır
EGM, naklen atanma isteğini 2.kez reddetti

EGM gerekçeli açıklamasında " Teşkilatımızın Emniyet Hizmetleri Sınıfı dışındaki personel ihtiyacı; Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde karşılanmaktadır." denildi.

İlgili Yönetmeliğe Göre Naklen Atama Yapılabilir

Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğinin 28.maddesi;

(1) Başka kurumlardan Emniyet Teşkilatına kurumlar arası naklen atanma yoluyla atanmak isteyenlerde aşağıdaki şartlar aranır:

a) Kurumlar arası naklen atamaya tabi bir kurumda çalışıyor olmak.

b) Disiplin yönünden aylıktan kesme veya daha ağır bir disiplin cezası, adli yönden (taksirli suçlar hariç) herhangi bir ceza almamış olmak.

c) Durumuna uygun boş kadro bulunması ve hizmetine ihtiyaç olması.

ç) Kurumunca muvafakat verilmiş olmak.

d) Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.

e) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

(2) Naklen atanmak isteyenlerin talepleri; personel atama işlemlerinden sorumlu Personel Dairesi Başkan Yardımcısı başkanlığında, personel işlerinden sorumlu Şube Müdürü ile Personel Dairesi Başkanlığında görevli üç şube müdürünün katılımıyla oluşturulan komisyon tarafından kadro durumu, personel ihtiyacı, hizmet gerekleri ile ilgilinin memuriyetinde almış olduğu ödül ve cezalar açısından değerlendirilir. Komisyonca olumlu olarak değerlendirilen ve birinci fıkrada belirtilen şartları taşıyanların ataması, durumlarına uygun sınıf ve unvanda ihtiyaç olan birimlere yapılabilir.

Kurumlar arası geçişle EGM'ye geçmek isteyen Kamu Personelin isteğine; Teşkilatımız İlk atama yoluyla KPSS sonuçlarına ilave olarak sözlü veya uygulamalı sınav yoluyla alınacağını bildiren EGM, bu gerekçeyle naklen atamasını reddetmişti. Yönetmelik gereği işleme alınmadan, komisyon kurulmadan naklen atama isteği reddedilen Kamu Personeli, ilgili yönetmeliğin 28.maddesinin ihlal edildiğini bildirerek 2. Kez başvurması sonucu, yine yönetmeliğe atıf yapılarak reddedilmiştir.

İşte EGM'den Gelen Cevap:

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
17:04 - Malatya'da içme suyu kesintisi yapılacak16:59 - Depreme Kur'an kursunda yakalandılar16:51 - Malatya Valiliği uyardı: Hasarlı evlere girmeyin16:46 - 19 saat sonra bir kadın daha enkazdan sağ çıkarıldı16:43 - Deprem vergileriyle ne yapıldı? İşte yanıtı16:41 - Çin'de corona virüsü salgınında ölü sayısı 41'e yükseldi16:40 - Bakanlık duyurdu: Depremzedelere vergi ertelemesi16:38 - RTÜK provokatif yorum ve haberler için inceleme başlattı16:34 - AFAD: Depremde yaralı sayısı bin 243 oldu16:31 - Malatya'da tüm sosyal tesisler depremzedeler için açıldı
16:27 - Meteoroloji'den deprem bölgesi için soğuk hava uyarısı16:23 - Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye mesajı16:20 - Doğanyol ve Pütürge ilçelerinde 2 bin çadır kurulacak16:16 - SunExpress'ten İzmir-Malatya biletlerini ücretsiz değiştirecek16:12 - Erdoğan, depremde vefat eden anne ve oğulun cenaze namazına katıldı16:10 - Akar ve komutanlar Hatay'da incelemelerde bulundu16:08 - İHH, 315 kişilik ekiple deprem bölgesinde16:07 - Başkentte fahri trafik müfettişlerine eğitim
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam