1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

BÖTE mezunları ilave eğitim öğretim tazminatı alır mı?

Halk Eğitimi Merkezinde görev yapan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü mezunu bilişim teknolojileri alan öğretmenlerinin ilave eğitim öğretim tazminatından yararlandırılıp yararlandırılamayacakları ilişkin MEB görüş yazısı
14 Temmuz 2019 10:00
Yazdır
BÖTE mezunları ilave eğitim öğretim tazminatı alır mı?

Talim ve Terbiye Kurulunun 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kararına ekli Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları eki çizelgenin 8'inci sırasında; Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu bilişim teknolojileri alan öğretmenlerinin, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına atanamayacakları belirlenmiştir.

Yukarıda ki çizelgeden de görüleceği üzere "Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği" mezunları için "Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarına Atanamazlar" şerhi bulunmaktadır.

Peki kamuoyunda BÖTE olarak tanımlanan "Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği" ve diğer şerh bulunan mezunlar; ilave eğitim öğretim tazminatından yararlanabilirler mi?

Diğer taraftan, 05.05.2006 tarihli ve 26159 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 17.04.2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli III Sayılı Cetvelin (A) Eğitim Öğretim Tazminatı Bölümünün II'nci sırasında; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarına atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları alana ve görmüş oldukları yüksek öğretim seviyelerine göre %4 ile %15 arasında değişen oranlarda ilave eğitim öğretim tazminatının ayrıca ödeneceği hüküm altına alınmıştır.

Bu çerçevede, Talim ve Terbiye Kurulunun 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kararına göre mezuniyetleri itibarıyla mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarına atanmaları mümkün olmadığından atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni kapsamında değerlendirilmeleri de mümkün bulunmayan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü mezunu bilişim teknolojileri alan öğretmenlerinin, ilave eğitim öğretim tazminatından yararlandırılmaları mümkün bulunmamaktadır.

İşte o görüş yazısı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
02:54 - Memurların zam pazarlığında yasal süre doldu02:32 - Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelikte01:14 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanahmet'te vatandaşlarla buluştu01:12 - Balıkesir'de FETÖ operasyonu: 9 asker gözaltına alındı00:07 - 21 Ağustos 2019'dan önemli gündem başlıkları00:03 - Öğretim görevlilerinin (uygulamalı birim) görev tanımları belirlenmeli!23:43 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü23:37 - Çağın kabus gibi hastalığı: Panik atak23:30 - Fazla kafein başınızı ağrıtabilir23:23 - Egzamayla 22 yıldır mücadele kadın, hastalığı yendi
23:17 - Teknoloji alışverişinde satışlar yüzde 35 arttı23:11 - Kırtasiye ürünü alırken bunlara dikkat edin23:06 - 2 çocuk annesi, ameliyat edilmezse felç olacak23:01 - 'Yunanistan'ın kapattığı Türk okulu sayısı 65'e ulaştı'22:56 - Aizheimer ve obeziteye karşı 'mor patates'22:50 - Kahramanmaraş'ta muhtarlık binasında yangın22:43 - Belediye Başkanının üzerine aracını sürdü22:37 - Düzensiz göçmenleri taşıyan minibüs devrildi: 43 yaralı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam