1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İçişleri'ndeki 4/B'li personel, Valilik onayıyla ilçelerde görevlendirilebilir

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü illere gönderdiği yazıda, DPB'nin görüşüne binanen, sözleşmeli personelin valilik onayıyla diğer ilçelerde görevlendirilebileceğini belirtti.
16 Temmuz 2019 10:06
Yazdır
İçişleri'ndeki 4/B'li personel, Valilik onayıyla ilçelerde görevlendirilebilir

İçişleri Bakanlığından taşraya gönderilen yazıda, sözleşmeli personelin, Bakanlık merkez teşkilatı ile valilik, kaymakamlık, il nüfus ve yatırım izleme koordinasyon birimlerinde görevlendirildiği belirtildi.

Bakanlık Personel Genel Müdürü Gökmen Çiçek imzalı yazıda, DPB görüşüne yer verilerek, ilçelere pozisyon tahsisi yapılmadığı, pozisyon tahsislerinin il bazlı yapıldığı, dolaysıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun verdiği yetkiye dayanarak, Valilik onayıyla sözleşmeli personelin aynı il sınırları içinde kalmak kaydıyla başka bir birimde görevlendirilebileceği belirtildi.

Bakanlık, Devlet Personel Başkanlığının bu görüşü doğrultusunda, sözleşmeli personelin dolu/boş olanlarını, valilik merkez birimleri emrine aktarmıştır.

İŞTE RESMİ BAKANLIK YAZISI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam