1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bakan Selçuk, önceki dönem kazanımlarını da, geri mi alacak?

5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasına sinirlenen Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un, önceki dört toplu sözleşme döneminde elde edilen kazanımları da, Kamu Görevlileri Hakem Kurulunu taşıyacağı belirtiliyor.
21 Ağustos 2019 13:45
Yazdır
Bakan Selçuk, önceki dönem kazanımlarını da, geri mi alacak?

Hükümet ve memurlar arasında gerçekleştirilen 5. dönem toplu sözleşme görüşmeleri uzlaşmazlıkla sonuçlandı. Açıklama, yetkili konfederasyon Memur-Sen tarafından bu sabah duyuruldu.

5. dönem toplu sözleşme görüşmeleri, sadece tüm kamu personelinin geneli kapsayan boyutuyla değil, 11 hizmet kolu boyutuyla da uzlaşmazlıkla sonuçlanmıştır. Yani Kamu Görevlileri Hakem Kurulu sadece oransal zamları değil, hizmet kolları bazındaki kazanımları da ele alacaktır.

Ancak bilindiği üzere, tüm toplu sözleşme kazanımları 2 yıl süreyle geçerlidir. Buna öğretmenlerin nöbet ücreti, veznedarların mali sorumluluk tazminatı, mübaşirlerin tazminatı gibi tüm hizmet kolları bazındaki diğer kazanımlar dahildir.

Memurlar.net olarak edindiğimiz bilgilere göre, hizmet kolları bazında anlaşma sağlanamadığı için, Kamu İşveren Heyeti başkanı bakan Selçuk, önceki dört toplu sözleşme döneminde elde edilen kazanımların devamı için de, bir anlaşmaya yanaşmamakta ve bu eski kazanımlar için de Hakem Heyetini adres göstermektedir. Yani daha önceki dönemlerde elde edilen kazanımların, devam edip etmeyeceği, Hakem Heyetinin takdirine bırakılmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un, önceki toplu sözleşme dönemlerinde elde edilen kazanımların da kaybıyla sonuçlanabilecek böyle bir girişimde bulunması halinde, büyük bir kriz çıkabilecektir.

Bakanlık'tan memurlar.net'e özel açıklama: Eski kazanımlar aynen devam edecek
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
50 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
08:05 - Diyanet uzmanlarından kız çocuklarının eğitimi için seferberlik07:59 - Pendik'te trafik kazası: 2 ölü 1 yaralı07:56 - Eşine bıçakla saldırırken araya gireni öldürdü07:43 - Ünlü gezgine sopalı saldırı07:37 - Üniversite öğrencisi Neslican Tay'ın yeniden kanser savaşı07:28 - Netflix'in Türkiye'ye kirli propagandası07:15 - Bağımlılığı aile körüklüyor07:06 - Hedef pazarlara stratejik hamle06:50 - FETÖ'nün ileri gelenleri kaçsınlar diye mi tahliye oluyorlar!06:41 - Sendika değişmeden kurum toplu sözleşme farklarını vermiyor!
06:30 - Meteorolojinin hava durumunda bir değişiklik beklenmiyor-Haritalı06:11 - FETÖ'nün kara kutusu00:05 - 16 Eylül 2019'dan önemli gündem başlıkları00:03 - OHAL Komisyonunun iade kararına rağmen 200 polis memuru bekliyor00:00 - Bugüne özel memurlara %10 indirim23:49 - 'Sınırlarımız içi ve dışında terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek'22:50 - '5 aylık süreçte 6 Milyon TL borç ödedik'22:40 - Dedikoducu işçiye tazminat yok
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Otoyollarda, 120 olan hız sınırı, sizce yükseltilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam