1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Samsun Üniversitesinin akademik personel alım ilanı da sorunlu

Sözleşmeli personel alım ilanında yer verdiği özel şartlar ile gündeme getirdiğimiz Samsun Üniversitesinin öğretim üyesi ilanı da dikkat çekiyor!
04 Eylül 2019 10:04
+Aa- Yazdır
Samsun Üniversitesinin akademik personel alım ilanı da sorunlu

Samsun Üniversitesi tarafından 27 Ağustos 2019 tarihinde ilan edilen 27 Sözleşmeli Personel pozisyonunun kişiye özel şartlar içermesi sebebiyle, geniş bir kesimin başvurusuna imkan verecek şekilde yeniden ilan edilmesinin uygun olacağını gündeme getirmiştik.

Maalesef aynı üniversite tarafından bir gün sonra ilan edilen öğretim üyesi kadrolarından birisi de ilgili olmayan bir programda kişiye özel şekilde ilan edilmiştir.

İlan edilen doktor öğretim üyesi kadrosu Kavak Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Coğrafi Bilgi Sistemleri programında yer alırken, başvuracak adayın ise "TOPLUM DİL BİLİM KONULARINDA ÇALIŞMALARI OLUP, YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETİMİ ALANINDA EN AZ BEŞ YIL DENEYİMLİ OLMAK" şartını taşıması istenmiştir.

Hatırlayacağınız üzere, çok yakın bir tarihte başka bir üniversite özelinde Meslek Yüksekokullarında alan dışı öğretim üyesi ataması yapılmasının doğru olmadığını dile getirmiştik. Maalesef bu durum diğer üniversitelerde de artmaya devam etmekte, programla uzaktan yakından ilgisi olmayan kişilere sırf kadro vermek amacıyla meslek yüksekokullarının kullanıldığını görmeye devam ediyoruz.

Bu nedenle, Samsun Üniversitenin gerek daha önce dile getirdiğimiz sözleşmeli personel pozisyonlarını gerekse yukarıda belirttiğimiz öğretim üyesi kadrosu ilanını tekrar gözden geçirmesinde fayda bulunmaktadır!

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
12 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
16:59 - Engelli eşini darp etti, 7 aylık kızını 12. kattan atmaya kalktı16:57 - Erciyes Dağı'na tırmanış yaparken yaralanan 4 kişiyi JAK kurtardı16:53 - Freni boşalan kamyonetinin altında kaldı16:51 - 'Sağlık çalışanlarının geliri, hastane gelirine bağlı olmamalı'16:49 - Hayvanat bahçesinden kaçan maymun elektrik akımına kapıldı16:45 - Şırnak'ta 5 PKK'lı terörist güvenlik güçlerine teslim oldu
16:38 - Bakanın açıklamasına rağmen İcra müdür ve müdür yardımcılığı sonuçları hala açıklanmadı16:26 - Akdeniz'den 17 milyon dolarlık maske ve koruyucu giysi ihracatı16:21 - Antalya'da yangın çıkan ormanlık alanda ceset bulundu16:19 - Karadeniz'de tezgahlarda palamut bolluğu yaşanıyor16:17 - Karadeniz'deki keşif ithal gazı 'ucuzlatacak'16:15 - Sabiha Gökçen Havalimanı'nı yaz döneminde 4,8 milyon yolcu kullandı
16:14 - 'Aşı etkili olursa Aralık-Ocak gibi aşılama başlayacak'16:12 - Kovid-19'a ilişkin sorular 'Pandemi Danışma Hattı'nda yanıt buluyor16:10 - Öğrenciler geliştirdi... Trafik yoğunluğu 'hayalet bariyer'le azaltılacak16:05 - Telefon numarası taşıma sayısı 146 milyonu geçti15:59 - Denizli'de FETÖ operasyonunda 1 kişi tutuklandı
15:52 - Tüfek fişeği içerisinde metamfetamin ele geçirildi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam