1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Samsun Üniversitesinin akademik personel alım ilanı da sorunlu

Sözleşmeli personel alım ilanında yer verdiği özel şartlar ile gündeme getirdiğimiz Samsun Üniversitesinin öğretim üyesi ilanı da dikkat çekiyor!
04 Eylül 2019 10:04
Yazdır
Samsun Üniversitesinin akademik personel alım ilanı da sorunlu

Samsun Üniversitesi tarafından 27 Ağustos 2019 tarihinde ilan edilen 27 Sözleşmeli Personel pozisyonunun kişiye özel şartlar içermesi sebebiyle, geniş bir kesimin başvurusuna imkan verecek şekilde yeniden ilan edilmesinin uygun olacağını gündeme getirmiştik.

Maalesef aynı üniversite tarafından bir gün sonra ilan edilen öğretim üyesi kadrolarından birisi de ilgili olmayan bir programda kişiye özel şekilde ilan edilmiştir.

İlan edilen doktor öğretim üyesi kadrosu Kavak Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Coğrafi Bilgi Sistemleri programında yer alırken, başvuracak adayın ise "TOPLUM DİL BİLİM KONULARINDA ÇALIŞMALARI OLUP, YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETİMİ ALANINDA EN AZ BEŞ YIL DENEYİMLİ OLMAK" şartını taşıması istenmiştir.

Hatırlayacağınız üzere, çok yakın bir tarihte başka bir üniversite özelinde Meslek Yüksekokullarında alan dışı öğretim üyesi ataması yapılmasının doğru olmadığını dile getirmiştik. Maalesef bu durum diğer üniversitelerde de artmaya devam etmekte, programla uzaktan yakından ilgisi olmayan kişilere sırf kadro vermek amacıyla meslek yüksekokullarının kullanıldığını görmeye devam ediyoruz.

Bu nedenle, Samsun Üniversitenin gerek daha önce dile getirdiğimiz sözleşmeli personel pozisyonlarını gerekse yukarıda belirttiğimiz öğretim üyesi kadrosu ilanını tekrar gözden geçirmesinde fayda bulunmaktadır!

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
12 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
14:16 - Cezaevinden izinli çıktı, eski eşini yağ ile yaktı14:12 - Öğrencisini döven öğretmene 1 yıl 5 ay hapis cezası14:04 - Görevdeki kamu görevlilelirinin de olduğu 6 kişiye FETÖ gözaltısı14:02 - Sayıştay: Doğrudan temin varsa harcırah ödenmez13:59 - Soylu: PKK'nin eleman sayısı 600'ün altına geriledi13:58 - 'Görevini yapan hiçbir çalışanımızla sorunumuz yok'13:55 - Meteorolojiden Batı Kadeniz için sağanak uyarısı13:53 - AK Parti'li 2 vekil askere gitti13:52 - Sahte raporlarla kamu kurumlarını zarara uğratmışlar: 4 gözaltı13:45 - Evinin çatısına kurdu, fatura ödemiyor, satıp para kazanıyor
13:44 - Ankapark'a borcundan dolayı haciz geldi13:39 - Eski Yargıtay üyesi Köseoğlu'na hapis cezası13:37 - Borsa günün ilk yarısında geriledi13:30 - CHP'li vekil: DT ve DOB çalışanların özlük hakları için adım atılmalı13:29 - Bahçeli: Gaziler arasındaki ayrım kaldırılmalıdır13:27 - YKS ek tercih sonuçları gün içinde açıklanacak13:26 - İstanbul Ekonomi Zirvesi'nin hedefi 1 milyar dolarlık iş hacmi13:23 - 'Drone' destekli sahte boya operasyonu: 3 gözaltı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam