1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sağlıkta, eğitim mazereti tayinlerinde zaman sınırlaması var mı?

İller arası tayin sonuçlarını iptal edenler için 1 yıllık bekleme süresi varolduğundan, eğitim durumu mazeretine binaen tayin talebinde bulunulamaz.
27 Eylül 2019 15:13
Yazdır
Sağlıkta, eğitim mazereti tayinlerinde zaman sınırlaması var mı?

Soru: Ben 4/A kadrolu olarak Erzurum'da hemşire olarak görev yapıyorum. İzmirli olduğum için Eylül ayı iller arası tayinle de İzmir iline tercih yaptım ama bir yandan da Uşak üniversitesinde dört yıllık sağlık yönetimini kazanmıştım İzmir'e yakın diye eğitim durumu ile yakına gitmek istiyordum. Şimdi ben Eylül ayı iller arasına dilekçemi verdim 4 Ekim'de belli olacak ama olmama ihtimali de var şuan eğitim durumu dilekçemi vermedim eğer İzmir olmazsa eğitim durumu dilekçem için belli bir zaman sınırlaması var mı? O sureyi kaçırıyor muyum diye düşünüyorum. Bide 4 ekimi beklemeden eğitim dilekçemi de göndersem problem olur mu yoksa beklemeli miyim beni aydınlatabilir misiniz bilginiz varsa. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Cevap: Sağlık Bakanlığı Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 26.maddesi (g) bendinde; "Sağlık ile ilgili bir alanda en az dört yıllık örgün öğrenim gördüğünü belgelendirmesi halinde, öğrenim süresi ile sınırlı olmak kaydıyla, öğrenim gördüğü yere, bir defaya mahsus olmak üzere atanabilir." denilmekte ve eğitim durumu mazeret tayinlerinde müracaat için belli bir zaman sınırlaması yapılmamıştır.

Eğitim Durumundan Tayin İsteyen Sağlık Personelin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar;

1- Sağlıkla ilgili En az 4 yıllık öğrenim gördüğünü belgelendirmek (Öğrenci Belgesi)

2- Aktif dönem ders kaydını yapmış olmak

3-Öğrenim Gördüğü İle öğrenim tayini ile ilk kez tayin başvurusu yapıyor olmak

4-Dilekçe ile başvuru (Kadrosunun Bulunduğu İl Müdürlüğü Vasıtasıyla)

Değerlendirme; Eylül Dönemi İller arası tayin sonuç öncesi ve sonrası, eğitim durumu mazeret tayin başvurusunda bulunmanızda ilgili yönetmelik gereği herhangi bir engel yoktur. Şartları taşıdığınız sürece istediğiniz zaman eğitim mazereti tayinine başvurabilirsiniz. Fakat İller arası yer değişikliği ile atanıp, atamayı iptal ettirdiğiniz taktirde mazeret tayinleri hariç bir yıl süre ile iller arası yer değiştirme kurasına başvurunuz kabul edilmeyecektir(2019 Eylül Dönemi Atama Kurası Madde:10).

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
02:37 - Van'da İran'dan giriş yapan 3 Türk vatandaşı tedavi altına alındı02:33 - Streç filme sarılan yolcu için açıklama02:24 - Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesinin iki günlük ziyaretçi sayısı02:19 - Sağlık Bakanlığı, ATT dışında hiçbir bölüme kontenjan vermedi01:58 - MEB, Bayrak Törenleri yönergesini değiştirdi01:49 - Konya'da korkutan deprem01:40 - Karamollaoğlu: Ne sağcıyım ne de solcu00:01 - 23 Şubat 2020'den önemli gündem başlıkları23:51 - Hamile kadını taksiye almayan şoför gözaltına alındı23:44 - Yeni koronavirüsün kuluçka süresi 27 güne ulaşabilir
23:38 - Sergen Yalçın: Karius sezon sonu bizimle olmayacak23:33 - Aile hekimi tedavi gördüğü hastanede intihar etti23:27 - Ekrem İmamoğlu, İBB yöneticileriyle kampa girdi23:21 - Hayatını kaybeden öğretim görevlisi toprağa verildi23:16 - Filipinler'den gelin geldi, gönüllü İngilizce öğretiyor23:10 - Altın fiyatlarındaki artış gümüş sektörüne yaradı23:06 - 'Donmuş değil, donmamış baldan uzak durun'23:00 - Siirt'te mahsur kalan 3'ü öğretmen, 35 kişi kurtarıldı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam