1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

23 yıl hizmeti olan sağlık personeli bir defaya mahsus istediği ile atanır mı?

23 yıl çalışan sağlık personeli bir defaya mahsus istediği ile atanır mı?
31 Ekim 2019 14:03
Yazdır
23 yıl hizmeti olan sağlık personeli bir defaya mahsus istediği ile atanır mı?

23 yıl çalışan sağlık personeli bir defaya mahsus istediği ile atanır mı?

Soru: Merhabalar ben Sağlık Bakanlığında 30. yılımı çalışıyorum. Çocuğum ...lise kazandı. Devlet memurlarında 23 yılını dolduran kişilerin bir defaya mahsus istediği ile tayin hakkı olduğunu öğrendim. Bu bilgi doğru mu? Eğitim durumundan istediğim tayin dilekçeme ret cevabı gelmişti, bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Cevap: Sağlık Bakanlığı Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği 31. maddesinde çalışma süresine bağlı yer değişikliği şu şekilde açıklanmıştır;

(1) PDC'nin uygun olması halinde;

a) 6 ncı hizmet bölgesinde son atandıkları tarihten itibaren;

1) 2 yıl görev yapanlar 5 inci hizmet bölgesinin,

2) 3 yıl görev yapanlar 4 üncü hizmet bölgesinin,

3) 4 yıl görev yapanlar 3 üncü hizmet bölgesinin,

4) 6 yıl görev yapanlar 2 nci hizmet bölgesinin,

5) 8 yıl görev yapanlar 1 inci hizmet bölgesinin,

b) 5 inci hizmet bölgesinde son atandıkları tarihten itibaren;

1) 4 yıl görev yapanlar 4 üncü hizmet bölgesinin,

2) 5 yıl görev yapanlar 3 üncü hizmet bölgesinin,

3) 7 yıl görev yapanlar 2 nci hizmet bölgesinin,

4) 9 yıl görev yapanlar 1 inci hizmet bölgesinin,

C ve D hizmet grubu illerine hizmet puanı ve döneme bağlı kalmaksızın atanabilirler. Ancak yukarıdaki hizmet bölgelerinde belirlenen süreden bir yıl fazla süre ile görev yapanlar A ve B hizmet grubu illere de atanabilirler.

(2) 5 ve 6 ncı hizmet bölgesine Devlet hizmeti yükümlülüğü kapsamında atanarak 5 ve 6 ncı hizmet bölgesinde Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olmak ve en az iki yıl süre ile görev yapmış olmak şartıyla 4, 5 ve 6 ncı hizmet bölgesine atama taleplerinde yukarıda belirlenen süre şartları aranmaz.

(3) 6 ncı hizmet bölgesi ile 5 inci hizmet bölgesi dışında aile hekimliği ve sözleşmeli olarak geçirilen süreler ile aylıksız veya ücretsiz izinli olarak geçirilen süreler, çalışma süresinden sayılmaz. 6 ncı hizmet bölgesinde geçirilen süreler 5 inci hizmet bölgesi süresinden sayılır.

Değerlendirme: Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer değişikliği Yönetmeliğinde 5.ve 6. hizmet bölgesinde çalışanlar için yönetmelikte belirtilen sürelerde çalışılması durumunda, hizmet puanı ve döneme bağlı kalmaksızın C ve D hizmet grubu illerine atanabilirler. Bu süreler 6. hizmet bölgesi için en fazla 8 yıl, 5.hizmet bölgesi için en fazla 9 yıldır. Belirlenen süreden bir yıl fazla süre ile görev yapanlar A ve B hizmet grubu illere de atanabilirler. Sağlık Bakanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde 23 yılını dolduran kişilerin bir defaya mahsus istediği ile tayin hakkı verilmemiştir. 30 yıllık Hizmet puanınızla Her yılın Ocak, Haziran ve Eylül aylarında İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurasına başvurabilirsiniz.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
20:28 - Emniyet Müdürlüğünden 'araçtaki kişilere maske cezası' açıklaması20:21 - Ayasofya kararı için 'hayırlı olsun' mesajları20:10 - Vali uyardı: 8'e düşen vaka sayısı 71'e çıktı20:01 - Yeni vaka sayısı halen 1000 sınırında19:59 - Salgın döneminde, çay da tahtını kaptırdı19:55 - 18 yaş altı uçak yolcuları tek başına seyahat edebilecek
19:54 - Türk bilim insanı, Amerika'da aldığı ödülle tarihe geçti19:44 - Çalışanda virüs çıktı, Kredi Kooperatifi karantinaya alındı19:37 - Kanal İstanbul'un çevresine yeni bir şehir kurulacak19:33 - FETÖ'de büyük kavga! 'Silkeleme' yöntemiyle vurgun19:25 - Bahçeli: Danıştay'ın kararından ziyadesiyle memnunuz19:20 - Hakkari'de düğünler 4 saatle sınırlandırıldı
19:12 - Bakan Kurum: 2023'ün 2071'in güçlü Türkiye'si için çalışacağız19:04 - Semiha Yıldırım'a hakaret eden İyi Parti'li Özeren adliyede19:03 - 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınlarına bomba atan pilottan inkar18:57 - Türk Interpol polisinden 3 ülkede eş zamanlı operasyon18:54 - DSÖ Direktöründen Türkiye'ye övgü: Gördüklerimden çok etkilendim
18:44 - Bu hafta borsa kaybettirdi, altın ve döviz kazandırdı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam