1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

YÖK bilimsel araştırma projelerinin işleyişine yönelik üniversitelerden görüş istedi

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, üniversiteler bünyesinde yürütülen bilimsel araştırma projelerinin işleyişine yönelik sorun ve çözüm önerileri hakkında yükseköğretim kurumlarından görüş istedi.
23 Ekim 2019 09:10
Yazdır
YÖK bilimsel araştırma projelerinin işleyişine yönelik üniversitelerden görüş istedi

Bilindiği üzere, 11. Kalkınma Planında Bilim, Teknoloji ve Yenilik kapsamında alınacak politika ve tedbirler arasında;

"440.1. Üniversitelerin Ar-Ge altyapılarının güçlendirilmesi ve bilimsel araştırma projelerinin nicelik ve nitelik olarak geliştirilmesi için tahsis edilen bütçe kaynakları artırılacaktır.

440.2. Üniversitelerin bilimsel araştırma proje bütçelerinin makro hedeflerle uyumunu sağlamak, projelerin etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini temin etmek, üniversiteler arasında eş güdüm ve işbirliğini artırmak ve Plan hedefleriyle projeler arasındaki uyumu güçlendirmek için YÖK bünyesinde bir koordinasyon ve destek birimi kurulacak, bilimsel araştırma projelerine ilişkin bir politika dokümanı oluşturulacak, proje izleme mekanizmaları ve kaynak tahsisinde performans esaslı yeni yöntemler geliştirilecektir." hedefleri yer almaktadır.

Bu doğrultuda, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından üniversiteler bünyesinde yürütülen Bilimsel Araştırma Projelerinin işleyişine yönelik sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili üniversitelerden görüş istenmiştir.

İŞTE YÖK YAZISI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
21:03 - Antalya'da FETÖ operasyonu: 6 kişi gözaltı alındı20:58 - Yurt içi piyasalar cari işlemler verilerine odaklandı20:53 - İşsiz genç devlet desteğiyle iş yeri açıp ihracata başladı20:48 - Kırmızı et üretimi üçüncü çeyrekte arttı20:43 - Cezaevini adeta 'fabrika'ya çevirdiler20:38 - Lise öğrencileri uygulama otelinde geleceğe hazırlanıyor20:34 - Her yeri elden geçiriliyor... İşte tarihi garda son durum20:30 - Malatya Şeker Fabrikası'nda 25 yılın rekoru kırıldı20:24 - Çığlık atmaya başladı! İmdadına eczacı koştu20:19 - Şehit olmadan önce yazmış... 'Cennete pide yollar mısın?'
20:14 - Mehmetçik, Rasulayn'da çocuklarla futbol oynadı20:10 - Ambulans çalan şüpheliye istenen ceza belli oldu20:06 - Fatma Şahin'in Erdoğan'la olan anısı izleyenleri kahkahaya boğdu20:00 - Türkiye'den Tel Abyad'a yol ve elektrik hizmeti19:54 - Vergi düzenlemesi yarın Meclis gündemine gelecek19:49 - DenizBank'tan unvan değişikliği açıklaması19:44 - Ali Erbaş'tan kamu spotu eleştirilerine cevap19:39 - PKK'ya ağır darbe! Etkisiz hale getirildiler
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
1928 tarihindeki Harf Devriminin, Türk milletinin geleneğiyle olan bağını kopardığı yönündeki görüşe;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam