1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Milli bayram günlerine denk gelen destek eğitim odası ile evde eğitim ek dersleri ödenir mi?

MEB; "Eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin, milli bayramlar nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edildiği günlerde varsa üzerlerin de bulunan destek eğitim odası ile evde eğitim kapsamındaki ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği değerlendirilmektedir." dedi.
06 Ocak 2020 10:02
Yazdır
Milli bayram günlerine denk gelen destek eğitim odası ile evde eğitim ek dersleri ödenir mi?

MEB, milli bayramlara denk gelen destek eğitim odası ile evde eğitim kapsamındaki görevler için önemli bir görüş verdi. Bakanlık milli bayrama denk gelen bu ki göreve ilişkin ek derslerin ödenmesi gerektiğine karar verdi.

İŞTE MEB'İN GÖRÜŞ YAZISI

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 16. maddesinin 1. fıkrasının (b) bendinde; "İl düzeyinde milli ve mahalli bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, milli ve mahalli bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile milli bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerin de bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar." hükmü yer almaktadır.

Buna göre; Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar kapsamında ek ders ücretinden yararlanmakta olan Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatı personeli, söz konusu değişikliğin yürürlüğe girdiği 21/7/2007 tarihinden itibaren milli bayramlar (Cumhuriyet Bayramı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Zafer Bayramı) nedeniyle tatil edilen günlerde üzerlerin de bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklardır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
16:14 - Samsun'da FETÖ operasyonunda 1 kişi tutuklandı16:11 - Ali Babacan'ın her şeyi danıştığı isim16:10 - Özel Kalem Müdürlüğünden Şef kadrosuna atandı, Sayıştay kamu zararı dedi16:10 - Erdoğan: Aferin bana unuttuğumu hatırlattın16:07 - İSMEK'in ilk Kürtçe dil kursunda kontenjanlar doldu16:05 - Yozgatlı öğrencinin bayrak sevgisi15:55 - 10 öğrencisi bulunan okulda karne töreni15:51 - İstanbul'da annelere ücretsiz ulaşım kartı15:45 - Karne ve takdir belgeleriyle şehit babalarının mezarına koştular15:43 - Nusret Gökçe: Alkol kullanmıyorum, her ramazan orucumu da tutmaya gayret ederim
15:39 - Hileli ürün satanlara ceza geliyor, teklif Meclis'te15:34 - Yargıtay'dan Yüksekova'daki okula bilgisayar desteği15:29 - Kaymakam'dan, başında simit tepsisiyle bayide görüntülenen çocuğa telefon15:25 - Bakan Pakdemirli'nin sahip çıktığı köpek 'Bobo' katarakt ameliyatı oldu15:19 - CHP'nin Olağan Kurultay tarihi belli oldu15:15 - Niğde'deki FETÖ operasyonunda 1'i muvazzaf asker 2 tutuklama15:15 - HSK'dan bölge idare mahkemelerinin iş bölümlerine ilişkin duyuru15:09 - 2020 yılında küresel iflaslar yüzde 6 artacak
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam