1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Özel Eğitim Öğretmenleri DYK'da görev alabilirler mi?

Özel eğitim öğretmenleri; destekleme ve yetiştirme kursları e-Kurs Modülündeki mevcut derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 9 no'lu kararda ifade edilmiş olan okutabilecekleri dersler kapsamında destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alabilecekler.
29 Aralık 2019 11:10
Yazdır
Özel Eğitim Öğretmenleri  DYK'da görev alabilirler mi?

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü 17.12.2019 tarih ve 25022765 sayılı yazılarıyla Özel Eğitim Öğretmenlerinin Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alıp alamayacakları sorusunu cevapladı. Bir sendika tarafından özel eğitim öğretmenlerinin e-Kurs Modülünde tanımlı olmadıklarından dolayı destekleme ve yetiştirme kurslarına müracaat edemediklerine ilişkin başvurusu üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü 17.12.2019 tarih ve 25022765 sayılı yazılarıyla Özel Eğitim Öğretmenlerinin Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alıp alamayacakları sorusunu cevapladı.

İşte o yazı;

Sendikaya hitaben verilen cevapta; "2019-2020 eğitim-öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Kılavuzunun 4.2. Maddesinde; "Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 9 no'lu kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler." hükmü yer almakta olup Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 9 no'lu kararında özel eğitim öğretmeninin okutabilecekleri dersler açıklanmıştır.

İşte; Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 9 no'lu kararındaki özel eğitim öğretmenlerinin okutabilecekleri dersler;

Destekleme ve yetiştirme kurslarında özel eğitim branşına sahip öğretmenlerin vereceği farklı dersler bulunmadığından e-Kurs Modülünde özel eğitim branşı yer almamaktadır.

Bu kapsamda özel eğitim öğretmenleri; destekleme ve yetiştirme kursları e-Kurs Modülündeki mevcut derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 9 no'lu kararda ifade edilmiş olan okutabilecekleri dersler kapsamında destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alabilecekleri değerlendirilmiştir." açıklamalarında bulunulmuştur.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
16:19 - Küçük yazar karne aldı, protokole kitabını hediye etti16:16 - Erdoğan: Aferin bana unuttuğumu hatırlattın16:14 - Samsun'da FETÖ operasyonunda 1 kişi tutuklandı16:11 - Ali Babacan'ın her şeyi danıştığı isim16:10 - Özel Kalem Müdürlüğünden Şef kadrosuna atandı, Sayıştay kamu zararı dedi16:07 - İSMEK'in ilk Kürtçe dil kursunda kontenjanlar doldu16:05 - Yozgatlı öğrencinin bayrak sevgisi15:55 - 10 öğrencisi bulunan okulda karne töreni15:51 - İstanbul'da annelere ücretsiz ulaşım kartı15:45 - Karne ve takdir belgeleriyle şehit babalarının mezarına koştular
15:43 - Nusret Gökçe: Alkol kullanmıyorum, her ramazan orucumu da tutmaya gayret ederim15:39 - Hileli ürün satanlara ceza geliyor, teklif Meclis'te15:34 - Yargıtay'dan Yüksekova'daki okula bilgisayar desteği15:29 - Kaymakam'dan, başında simit tepsisiyle bayide görüntülenen çocuğa telefon15:25 - Bakan Pakdemirli'nin sahip çıktığı köpek 'Bobo' katarakt ameliyatı oldu15:19 - CHP'nin Olağan Kurultay tarihi belli oldu15:15 - Niğde'deki FETÖ operasyonunda 1'i muvazzaf asker 2 tutuklama15:15 - HSK'dan bölge idare mahkemelerinin iş bölümlerine ilişkin duyuru
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam