1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İYEP ile evde eğitim kapsamında okutulan dersler, derse hazırlık ve planlamaya dahil midir?

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) ve evde eğitim kapsamında okutulan dersler hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretlerinin hesabında dikkate alınacak fakat ders dışı eğitim çalışmalarının ise hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretinin hesabında dikkate alınmayacaktır.
09 Ocak 2020 11:00
+Aa- Yazdır
İYEP ile evde eğitim kapsamında okutulan dersler, derse hazırlık ve planlamaya dahil midir?

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 11.11.2019 tarih ve 22270621 sayılı yazısıyla, eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin, İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) ile evde eğitim kapsamında okuttukları derslerin ve ders dışı eğitim çalışmalarının, hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretlerinin hesabında dikkate alınıp alınmayacağına ilişkin soruyu cevapladı.

Bilindiği üzere, i Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 11.maddesinde; "Bu Kararın 10 uncu maddesinde sayılanlar hariç, müdür yetkili öğretmenler dahil, her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli öğretmenlere, haftada 3 saati geçmemek üzere Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda aylık ve ücret karşılığı fiilen okuttukları her 10 saat ders için 1 saat daha hazırlık ve planlama görevi karşılığında ayrıca ek ders ücreti ödenir." hükmüne yer verilmiştir.

Bu çerçevede öğretmenlerin, Karar kapsamında aylık ve ek ders ücreti karşılığında fiilen okuttukları dersler bakımından herhangi bir ayrıma gidilmeksizin (ilkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) ve evde eğitim kapsamında okutulan dersler de dahil) ve haftada 3 saati geçmemek şartıyla, fiilen okuttukları derslerin hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretlerinin hesabında dikkate alınması gerektiği, fiilen okutulan ders kapsamında bulunmayan ders dışı eğitim çalışmalarının ise hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretinin hesabında dikkate alınmasının mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir.

İşte o görüş yazısı;

Bu görüş yazısına göre; İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) ve evde eğitim kapsamında okutulan dersler hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretlerinin hesabında dikkate alınacak fakat ders dışı eğitim çalışmalarının ise hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretinin hesabında dikkate alınmayacaktır.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
18:31 - e-Devlet'ten 'engel kaldıran' hizmetler18:26 - İçişleri, yeni kısıtlama ve tedbirlere ilişkin soruları yanıtladı18:21 - Borsa günü yatay tamamladı18:16 - FETÖ sanığı eski üsteğmenin cezasına 'etkin pişmanlık' indirimi18:06 - İl Sağlık Müdürlüğünden 'test ihalesi' açıklaması18:01 - Bilim Kurulu 'aşı' gündemiyle toplandı
17:54 - Yerli ve milli savunma sistemlerine yenileri eklenecek17:50 - TFF Başkanı Özdemir koronavirüse yakalandı17:44 - Karnı acıkan vatandaşlar sokağa döküldü17:39 - Bakan Soylu: İmamoğlu'na suikast girişimi söz konusu değil17:37 - Çeyrek altın günü kaç TL'den tamamladı?17:30 - Yedi ilden yeni karantina haberleri geldi
17:24 - Dolar ve avroda gün sonu fiyatları17:20 - Mahkeme, CHP'li Kaftancıoğlu ile Tanrıkulu'nu salona almadı17:17 - YÖK'ten Engelsiz Üniversite ödülleri duyurusu17:07 - DSİ'den baraj doluluklarıyla ilgili açıklama16:59 - Korona nedeniyle velayeti alınan çocuk, hemşire anneye geri verildi
16:56 - CHP'li Şişli Belediye Başkan Yardımcısı PKK'dan tutuklandı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam