1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

BT öğretmenlerine, hizmet içi eğitim faaliyetleri için mesai saatleri içerisinde veya dışında ücret ödenir mi?

Mahalli olarak düzenlenen hizmet içi eğitim faaliyetlerinde eğitim görevlisi olarak görev yapan Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerine mesai saatleri içerisinde veya dışında ücret ödenir mi?
01 Mart 2020 16:10
Yazdır
BT öğretmenlerine, hizmet içi eğitim faaliyetleri için mesai saatleri içerisinde veya dışında ücret ödenir mi?

Mahalli olarak düzenlenen hizmet içi eğitim faaliyetlerinde (Temel Robotik Kursu, Arduino Uygulamaları Kursu, Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği Kursu, Microsoft Office Excel Kursu, Microsoft Office Word Kursu, Web 2. Araçlarını Tanıma Kursu, Web Güvenliği Kürsü vb) eğitim görevlisi olarak görev yapan Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerine mesai saatleri içerisinde veya dışında ücret ödenip ödenmeyeceği sorusunu MEB, Ankara Valiliğine yazmış olduğu görüşle cevaplandırdı.

Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehberi olarak geçici görevlendirilen öğretmenler; ders açığı oluşmayacak şekilde mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevlerini yerine getirdikten sonra geriye kalan zamanda eğitim öğretim saatleri içerisinde rehberlik görevlerini yürütmektedirler. Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehberliği ile ilgili görevin mahiyeti, 30/12/2015 tarih ve 13507730 sayılı yazıda belirtilmiştir.

Personel Genel Müdürlüğünün 13/12/2012 tarih ve 220087 sayılı yazısında "Geçici olarak görevlendirildikleri ve bu görevlerine bağlı olarak haftada 18 saat ek ders ücretinden yararlandırdıkları belirtilen öğretmenlerden hizmet içi eğitim kapsamında ayrıca ders verenlerin, verdikleri dersin geçici görevleri gereği yapmak durumunda oldukları görevlerin kapsamında bulunması halinde buna bağlı olarak ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmalarının mümkün bulunmadığı; verdikleri dersin geçici görevleri gereği yapmak durumunda oldukları görevlerin kapsamında bulunmaması halinde ise Öğretmen ve Yöneticilerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 7.maddesi çerçevesinde ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği değerlendirilmektedir." denilmektedir.

Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehberi olarak geçici görevlendirilmesini yürüten öğretmenlerin bu görevlerinin yanında başka eğitim faaliyetlerinde de görev almaları ile ilgili olarak yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda ve yapılacak bu görevlerinin ücretlendirilmesi ile ilgili olarak ise Personel Genel Müdürlüğünün 13/12/2012 tarih ve 220087 sayılı yazısı ve 07/03/2016 tarih ve 2660842 sayılı yazısı doğrultusunda hareket edilecektir.

İşte o görüş yazısı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
16:41 - Meteorolojiden 5 il için yağış uyarısı16:38 - Başsavcılık yalanladı: 'Rapçi Rota' gözaltına alınmadı16:33 - Sağlık Bakanlığı personeli, kronik hastaysa idari izinli sayılacak mı?16:29 - Erdoğan: Sağlık turizminde çok ciddi bir sıçrama yapıyoruz16:22 - Darp edilen üniversite öğrencisi hayatını kaybetti16:04 - Top oynayan çocuklar polisi görünce böyle kaçtı15:58 - 400 arkeolojik kazı ile 149 yüzey araştırması, tedbirle başlıyor15:51 - Polise mukavemette bulanan şüpheli gözaltına alındı15:49 - Malatya'da özel okullardaki 61 iş günü yemek ücreti iade edilecek15:40 - Cumhurbaşkanı Erdoğan karantinayı nasıl geçirdi?
15:35 - Meteoroloji'den İstanbul için uyarı geldi15:33 - Gezi Parkı çevresi polis bariyerleriyle kapatıldı15:32 - Uçuşlarda kurallara uymayan yolculara yaptırımlar var15:28 - Firari Zekeriya Öz'ün kaldığı iddia edilen villa görüntülendi15:18 - Bakanlık açıkladı: Finlandiyalı 12 terörist ülkelerine sınırdışı edildi15:07 - Terhis olan askerler memleketlerine uğurlandı14:58 - 500 lirayı görünce vazgeçti, 3 bin 150 lira ceza yedi14:53 - Maskeye, mesafeye 'teknolojik' takip
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
İdari izinlerin ve esnek çalışmanın 1 Haziran itibariyle sona erdirilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam