1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Kamu kurumları, nöbetçi memur uygulamasına geçebilir!

Kamu kurumları herhangi bir talimat beklemeksizin iç süreç yöntemleriyle en az seviyede personel bulundurmak şartıyla hizmetlerini yürütmeye devam edebilir!
20 Mart 2020 09:50
Yazdır
Kamu kurumları, nöbetçi memur uygulamasına geçebilir!

COVID-19 Pandemisi nedeniyle, bir süredir gerek kamu idarelerinde gerekse sosyal hayatta bir dizi önlemler alınarak, salgının yurtiçinde yayılımını kesmeye yönelik mücadele bütün hızıyla devam etmektedir.

Bu kapsamda geçtiğimiz hafta kamu çalışanlarından bir kısmının idari izinli sayılmasına dair alınan Cumhurbaşkanlığı Kararında "...kamu kurum ve kuruluşlarının faaliyetlerinin devamını sağlayacak şekilde gerekli tedbirlerin alınması ve zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla..." diyerek işlemlerin yürütülmesi istenmiş, ancak bunu yaparken kişilerin birbirleriyle daha az temas sağlanması da amaçlanmıştır.

Diğer taraftan; bakanlıklarımız başta olmak üzere neredeyse tüm kamu kurum ve kuruluşlarında dijital başvuru ve diğer elektronik yönetimler mevcut olup, ayrıca neredeyse tüm hizmetler e-devlet üzerinden sunulabilmektedir.

İlave olarak, vatandaşla doğrudan teması olmayan görevlerde hizmet eden kamu çalışanlarının evinde internet ortamı olması halinde tüm işlerini bu salgın sürecinde uzaktan yapmasına da engel bir durum bulunmamaktadır.

Bu doğrultuda, tüm kamu idareleri bünyesinde çalışan memurlar için nöbetçi/dönüşümlü personel yöntemi uygulanarak hassas olduğu ilan edilen üç haftalık süreçte sosyal temasın en az seviyeye indirilmesini sağlamak büyük önem arz etmektedir.

Böyle bir yöntem uygulayan kamu kurumları, dün Cumhurbaşkanının ifade ettiği "evden çıkmayın" uyarısına da uygun hareket etmiş olacaktır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
41 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
20:00 - Emekli öğretmen ekipleri görünce gözyaşlarını tutamadı19:56 - Tıraş yapan berbere, kalfasına ve müşteriye para cezası19:51 - Ankara'da gölete giren 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti19:46 - 'Yılbaşından itibaren 22 bin operasyon gerçekleştirdik'19:40 - İtalya'da son 24 saatte 610 kişi daha hayatını kaybetti19:38 - Ordu ve Giresun arasındaki köy yolu kapatıldı19:34 - Karantinaları sona eren 401 öğrenciden teşekkür videosu19:30 - 'Hakim ve savcı adaylarının dijital eğitim süreci başladı'19:26 - İmamoğlu'nu tehdit eden kişi bakın kim çıktı? İhraç edilecek19:21 - Sağlık Bakanlığı: 96 hastamız daha hayatını kaybetti
19:15 - Portakal kabuğuyla yaptığı maske şaşkına çevirdi19:12 - İmamoğlu'nu tehdit eden şüpheli adliyeye sevk edildi19:08 - İngiltere'de 24 saatte 881 hasta hayatını kaybetti19:07 - Vali, baskını sosyal medya hesabından böyle paylaştı19:04 - İstanbul'dan Kastamonu'ya izinsiz gelen kişi para cezası19:02 - İpsala Sınır Kapısı'nda 767 bin tıbbi maske ele geçirildi19:00 - MEB'den lise öğrencilerine 490 soruluk destek paketi18:59 - Eşinin mevlidi için ayırdığı parayı Kampanya'ya bağışladı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Koronavirüs salgını sürecinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğini beğeniyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam