1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İdareler yazılı sınava dayalı tüm personel alımlarını durdurmalı!

Şehirlerarası otobüs seferlerinin sınırlandırılması ile birlikte Sağlık Bakanlığı hariç tüm idarelerin yazılı sınava dayalı personel alımlarını durdurmaları gerekmektedir.
30 Mart 2020 10:05
Yazdır
İdareler yazılı sınava dayalı tüm personel alımlarını durdurmalı!

Bilindiği üzere, COVID-19 pandemisinin ülkemizde yayılımını azaltmak amacıyla, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiye kararları doğrultusunda, İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge ile birlikte, 28 Mart 2020 saat 17.00 tarihinden itibaren, iller arası otobüs seferleri ancak Valilik iznine bağlanmıştır.

Bu kapsamda, iller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, valilerin/kaymakamların koordinesinde oluşturulacak Seyahat İzin Kurulu'na başvurarak seyahat izin belgesi düzenlenmesi talebinde bulunacaklardır. Talebi uygun görülenlere kurul tarafından seyahat güzergahı ve süresini de içerecek şekilde şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi tanzim edilecektir.

Öte yandan, COVID-19 pandemisiyle mücadele kapsamında alınan tedbirler seyahatlerin durdurulması aşamasına gelmeden evvel, bazı kamu kurumları personel alım ilanına çıkmış, sınava girmeye hak kazananlara ilişkin duyurular yapılmıştır. Sürekli ifade edildiği gibi, bu salgınla mücadelede yapılması gereken en etkili yöntem sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltmaktan geçmektedir.

Dolayısıyla, Sağlık Bakanlığı ile COVID-19'la mücadelede birebir görev alan diğer idarelerin personel alımları hariç olmak üzere, daha önce ilan edilmiş ve yazılı/sözlü sınav aşamasında olanlar ile bu süreçten sonra yapılacak tüm personel ilanlarının ertelenmesinde fayda bulunmaktadır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
17:07 - Sağlık Bakanlığı, servisler için rehber yayımlandı17:00 - Çiftçi koronavirüse yakalandı, hayvanlarına İl Müdürlüğü ekipleri sahip çıktı16:55 - Hamileyken koronavirüse yakalanan hemşireden acı haber!16:48 - Kapora yerine ekran resmi attı, 130 bin lirasından oldu16:40 - Numan Kurtulmuş'tan erken seçim değerlendirmesi16:38 - Çin: Yüzde 99 etkili olacak aşı geliştiriyoruz16:30 - Saldırıya uğrayan polis memuru şehit oldu16:21 - Vefalı öğretmen eğitimi, internet çeken tepeye taşıdı16:11 - Bakan'dan sert uyarı! İşini düzgün yapmaya niyetin yoksa bırak16:10 - Eskişehir Şehir Hastanesi'nde polikliniklere vardiya dönemi
16:06 - Gümüşhane'de, Dipsiz Göl karmaşası15:59 - Koronavirüse yakalanan emekli polis yaşamını yitirdi15:55 - Avdan termik santral projesi bakanlık tarafından durduruldu15:53 - İçişleri, etkisiz hale getirilen teröristlerin kimliğini açıkladı15:50 - Bilim Kurulu Üyesi: Bu virüs bizi bırakmıyor, bırakmayacak15:38 - SpaceX roketi test sırasında böyle patladı15:33 - Bakan Gül'den Hrant Dink Vakfına tehdide ilişkin açıklama15:33 - Zoom'un yeni özelliği sadece ücretli üyeliği olanlara sunulacak
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
İdari izinlerin ve esnek çalışmanın 1 Haziran itibariyle sona erdirilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam