1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

DMO, idari izinlilere, maske vermeyecek mi?

COVID-19 pandemisi sürecinde kamu idarelerine maske dağıtmakla görevli Devlet Malzeme Ofisi, tedarik sürecinde kurumların toplam personel sayısını esas almalı!
05 Mayıs 2020 02:51
Yazdır
DMO, idari izinlilere, maske vermeyecek mi?

COVID-19 pandemisiyle mücadele devletimizin güçlü sağlık sistemi ve sağlık personelinin üstün başarısıyla Dünya devletlerinin imrendiği şekilde üstün bir gayretle devam sürdürülmektedir.

Ancak, virüsün bulaş etkisini en az seviyeye indiren ve kalabalık mekanlarda zorunlu olan maskenin vatandaşlara etkin bir şekilde dağıtılmasında bir türlü sistem oturtulamamıştır. PTT, Eczaneler, Hayat Eve Sığar uygulamaları derken maskenin dağıtımıyla ilgili sorunlar devam ediyor. Hatta, bu haberimizde, maske dağıtım sürecini bir türlü oturtamayan sorumlu tüm bürokratların görevden alınması gerektiğini önermiştik.

Maske dağıtım süreci "Okyanusları geçip, derelerde boğulmaktan" başka bir şey değildir. Onlarca ülkeye "gururlanarak izlediğimiz" sağlık malzemesi tedariki bir yandan devam ederken, kendi vatandaşımıza belirli bir sistem içerisinde maske dağıtmayı beceremememiz ülkemizin yetersizliğinden değil, sorumlu bürokratların kabiliyetsizliğinden kaynaklanmaktadır.

Diğer taraftan, COVID-19 pandemisi sürecinde kamu idarelerinde görevli devlet memurlarına maske dağıtmakla Devlet Malzeme Ofisinin görevlendirildiğini 20 Nisan 2020 tarihli haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Devlet Malzeme Ofisi kamu idarelerinden maske tedarik sürecinde aşağıda yer alan dört göstergede veri talep etmektedir. Bunlar;

*Kurumunuzdaki personel sayısı,

*Dönüşümlü çalışma kapsamında günlük çalışma saatiniz,

*Dönüşümlü çalışma kapsamında günlük çalışan personel sayınız

*Kurumunuzda idari izinli sayılan personel sayınız.

Devlet Malzeme Ofisi, günlük çalışan personel sayısını dikkate alır; idari izinli olan (engelli, hamile, kronik hastalar, uzaktan çalışanlar vb.) personel sayısını dikkate almaz ise, bu durumda olanların maske temininde mağduriyetleri olacaktır.

Dolayısıyla, DMO tarafından kamu idarelerine gönderilecek maske dağıtımında kurumun toplam personel sayısı dikkate alınmak suretiyle planlama yapılmalıdır!

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
05:22 - KOSGEB KOBİ Uzmanlığı Yönetmeliğinde Değişiklik05:19 - Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye Yönetmeliğinde Değişiklik03:55 - Bakan Pekcan, Semiha Yıldırım ile ilgili ifadeleri kınadı02:22 - 10 Temmuz 2020 tarihli atama kararı yayımlandı00:31 - Türkiye'den, İsveç Dışişlerine tepki: Utanç verici00:04 - 10 Temmuz 2020'den önemli gündem başlıkları
00:01 - MEB, ÖSYM ve AÖF sınav görevlilerinin 2020 ikinci yarısında alacağı ücretler23:44 - Dizel araç dönemi bitiyor mu?23:39 - Bakan Gül: Ayasofya'nın ibadete açılması hukuki gerekliliktir23:23 - Gazeteci Nagehan Alçı'ya hakime hakaretten hapis istemi23:21 - Hakkarili çoban, fenomen oldu23:17 - Koronavirüs kendini tekrar aktif hale getiriyor mu?
23:15 - '2023'te 6 uyduluk bir filoyla uzayda var olmayı hedefliyoruz'23:13 - Barolara ilişkin kanun teklifinin 12 maddesi kabul edildi22:59 - Van İl MEM'den İngilizce öğrenimine yeni boyut22:52 - Çekmeköy Belediyesi: Araç ihalesi yasalara uygun22:49 - Polise hakaret eden iki zorba ilk cezalarını aldı
22:45 - Koronavirüsü yenen Başkan'dan 'maske takın' uyarısı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Kurs, lisansüstü eğitim, ödül ve projeler için öğretmenlere hizmet puanı verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam