1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Müdür yardımcısı okuldaki döner sermaye çalışmalarına mesai saatleri dışında katılabilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü 10.06.2020 tarih ve 7702674 yazılarıyla, müdür yardımcısı kadrosunda olan personellerin, döner sermaye çalışmalarına mesai saatleri dışında öğretmen sıfatıyla ve fiilen çalışarak katılıp parça başı üretimde görev alıp alamayacağı hususundaki soruları cevapladı.
01 Temmuz 2020 14:01
+Aa- Yazdır
Müdür yardımcısı okuldaki döner sermaye çalışmalarına mesai saatleri dışında katılabilir mi?

MEB Döner Sermaye İşletmelerinde Üretimi Teşvik Primi Dağıtımı, Parça Başı Üretim, Atölye ve Tesislerin Özel Sektörle İşbirliği Yapılarak İşletilmesi Hakkında Yönetmeliğin "Tanımlar" başlıklı bölümünün 3. maddesinin (j) bendinde "Personel" tanımında; "Bünyesinde döner sermaye işletmesi bulunan okul veya kurumun kadrosunda olan veya atamaya yetkili makam tarafından bu işletmede fiilen çalışmak üzere görevlendirilen ve döner sermaye faaliyetlerine katkıda bulunan 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununa tabi kişileri," ifadesi yer almaktadır.

Ayrıca Döner Sermaye İşletmeleri Çalışma Yönergesinin, müdür yardımcılarının fazla çalışması başlıklı kısmında; "Öğretim müdür yardımcıları, tatillerde ve öğretim aylarında kanuni çalışma saatleri dışında, isterlerse. ( Değişiklik : İşletmeler Dairesi Başkanlığının 19/03/1997 tarih ve 97/935 sayılı genelgesi doğrultusunda işlem yapılacaktır.) ayda 60 saate kadar branşları ile ilgili siparişler üzerinde fiilen çalışabilirler. Bunların fazla çalışma ücretleri işçilik ücreti olarak ödenir." hükmü yer almaktadır.

Yukarıda belirtilen düzenlemeler çerçevesinde, harcama yetkilisince çalışmasına ihtiyaç duyulan okulun müdür yardımcıları, branşlarının uygun olması ve idarecilik gereği yapmaları gereken görevlerini aksatmamak şartıyla atölyede fiilen mal ve hizmet üretiminde parça başı ücret esasına göre çalışabilir ve ücret ödenebilir.

İşte o yazı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
10:54 - '52 bin 730 ihbarda, birçok kadımızın şiddetten kurtulmasını sağladık'10:52 - Fuat Oktay, CİMER'e yapılan başvuru sayısını açıkladı10:51 - KPSS Önlisans branş sıralamaları ne zaman açıklanacak?10:49 - Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan toparlanma mesajı10:48 - Gram altın 454 lira seviyelerinde10:46 - Kapalı olması gereken eğlence mekanında cinayet
10:41 - YÖK Başkanlığından Yaşlı Bakımı programıyla önemli karar10:38 - 12 bin sağlık personeli alımı için tercih tarihleri netleşti10:35 - Bakan Elvan ile Adalet Bakanı Gül, TÜSİAD üyeleriyle biraraya geldi10:35 - Adenovirüs uyarısı: Koronavirüs kadar hızlı yayılıyor! İşte belirtileri10:32 - İzmir merkezli PKK/KCK operasyonu: 16 gözaltı10:31 - Ekonomik güven endeksi kasımda azaldı
10:31 - Berat Albayrak, Varlık Fonu'ndaki görevinden de istifa etti10:30 - Sağlık kuruluşlarında geçen yıl yaklaşık 91 bin ton tıbbi atık toplandı10:25 - 'Dışarıdakiler 1 maske takmazken, biz 3 maske ile çalışıyoruz'10:20 - Döviz bürosu gibi dilenci10:15 - Merkez Bankasının döviz rezervi geçen aya göre arttı
10:14 - PKK'lı Murat Karayılan: Ak Parti-MHP ittifakına karşıyız, CHP'ye daha yakınız
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam