1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İlçe milli eğitim müdürü ve il milli eğitim müdür yardımcısı kadrolarına atama şartları değişti

Milli Eğitim Bakanlığı, ilçe milli eğitim müdürü ve il milli eğitim müdür yardımcısı kadrolarına yapılacak atamalarda aranan şartları değiştirdi.
18 Temmuz 2020 09:15
+Aa- Yazdır
İlçe milli eğitim müdürü ve il milli eğitim müdür yardımcısı kadrolarına atama şartları değişti

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliği, 18 Temmuz 2020 tarihi itibariyle değişti.

Yapılan düzenleme şu şekildedir:
MADDE 3 - Aynı Yönetmeliğin 23 üncü maddesi, madde başlığıyla birlikte aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
"Bazı kadrolara atama
MADDE 23 - (1) İlçe milli eğitim müdürü kadrosuna atanacaklarda; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartların yanında, yazılı veya yazılı ve sözlü sınavı kazanarak atanmış olmaları şartıyla; eğitim kurumu müdürlüğü görevinde en az dört yıl, şube müdürü kadrosunda en az iki yıl ya da bu fıkrada sayılan görev ve kadrolarda toplam dört yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapmış ve öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olmak şartları aranır.
(2) İl milli eğitim müdür yardımcısı kadrosuna atanacaklarda; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartların yanında, eğitim kurumu müdürlüğü görevinde en az dört yıl, şube müdürü kadrosunda en az iki yıl ya da bu fıkrada sayılan görev ve kadrolarda toplam dört yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapmış olmak şartları aranır.
(3) Daire başkanı (bağımlı) kadrosuna atanacaklarda; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartların yanında, şube müdürü, dengi ve daha üst unvanlı kadrolarda ayrı ayrı veya toplamda en az üç yıl asaleten görev yapmış olmak şartları aranır."

Yönetmelikteki eski madde şu şekildeydi:

"(1) İlçe milli eğitim müdürü kadrolarına; öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olmak kaydıyla, yazılı veya yazılı ve sözlü sınavını kazanarak şube müdürü kadrolarına atananlardan en az iki yıl şube müdürü olarak görev yapmış olanlar arasından atama yapılır."

DEĞERLENDİRME

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KADROSUNA YAPILACAK ATAMALARDA ARANAN ŞARTLAR

1- İlçe milli eğitim müdürlüğüne; yazılı veya yazılı ve sözlü sınavı kazanarak atanmış olmaları şartıyla;
i- eğitim kurumu müdürlüğü görevinde en az dört yıl,
ii- şube müdürü kadrosunda en az iki yıl ya da
ii- bu fıkrada sayılan görev ve kadrolarda toplam dört yıldan az olmamak üzere,
asaleten görev yapmış ve öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olmak şartları aranacaktır.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI KADROSUNA YAPILACAK ATAMALARDA ARANAN ŞARTLAR

2- İl milli eğitim müdür yardımcısı kadrosuna atanacaklarda ise; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartların yanında,
i- eğitim kurumu müdürlüğü görevinde en az dört yıl,
ii- şube müdürü kadrosunda en az iki yıl ya da
iii- bu fıkrada sayılan görev ve kadrolarda toplam dört yıldan az olmamak üzere,
asaleten görev yapmış olmak şartları aranacaktır.

DAİRE BAŞKANI KADROSUNA YAPILACAK ATAMALARDA ARANAN ŞARTLAR

3- Daire başkanı (bağımlı) kadrosuna atanacaklarda ise; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartların yanında, şube müdürü, dengi ve daha üst unvanlı kadrolarda ayrı ayrı veya toplamda en az üç yıl asaleten görev yapmış olmak şartları aranacaktır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
25 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
15:34 - Dr. Toker: Vefat eden kişilerin yüzde 93'ü hiç aşılanmamış15:30 - Meslek liselerinden ekonomiye 6 ayda 210 milyon TL katkı15:29 - Ankara'da kaybolan 5 yaşındaki Nisanur, 7 saat sonra bulundu15:27 - 3. doz aşıda BionTech ya da Sinovac tercihi fark eder mi?15:26 - Batman'da polis karakoluna el yapımı patlayıcı atıldı15:25 - Eşi memur olanlar bu sonuçları bekliyor. Havuz tayinleri ne zaman açıklanacak?
15:17 - Oto pazarında araba çok alıcı yok15:16 - Dipsiz Göl 'Dipsiz Çöl' oldu14:59 - 15 yaşındaki kız babasını bıçaklayarak öldürdü14:58 - Aşı yaptırana donduma verilince, aşılamada rekor sayıya ulaşıldı14:48 - Pençe operasyonu bölgesinde 7 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi14:46 - Mersin ve Antalya'nın iki ilçesinde orman yangını kontrol altına alındı
14:41 - Resmi açıklama yapıldı, toplu sözleşme süreci başlıyor14:40 - Dünya genelinde 4 milyar 140 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapıldı14:39 - 'Kilis ve Kayseri'de en az bir doz Kovid-19 aşısı olanların oranının yüzde 65'i geçti'14:38 - Doğu Anadolu'daki 5 ilde ani sel, yıldırım ve kuvvetli rüzgar uyarısı14:30 - 7 kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıda gözaltı sayısı 14'e yükseldi
14:19 - Klimada yoğun talep var, sıra bekliyorlar
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Memur Sen'in 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için yüzde 17'lik maaş zammı talebi sizce karşılanabilir mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam