1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Adıyaman Üniversitesi bir ilanı daha sınırlandırdı

Adıyaman Üniversitesi, benzer programların farklı fakültelerdeki mezunlarına başvuru imkanı verilmesi konusundaki YÖK'ün uyarısına rağmen hatalarına devam ediyor!
20 Eylül 2020 00:03
+Aa- Yazdır
Adıyaman Üniversitesi bir ilanı daha sınırlandırdı

Hatırlanacağı üzere, 18 Eylül 2020 tarihli yazımızda, Adıyaman Üniversitesi tarafından verilen öğretim görevlisi ilanında "İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İşletme Bölümü Lisans mezunu olmak, Tarım Ekonomisi alanında Yüksek lisans yapmış olmak" şartı aranarak, farklı fakülte çatısı altında İşletme mezunu olan kişilerin başvurularına imkan verilmediğini, bu konu hakkında YÖK tarafından çok kısa süre önce ciddi bir uyarı yapıldığına dikkat çekerek ilanın düzeltilmesinde fayda olduğunu gündeme getirmiştik.

Bu sorunun düzeltilmesini beklerken, aynı üniversite başka bir kadroda YÖK'ün uyardığı konunun aksine giderek, bir ilanı daha sınırlandırdı. Besni Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Kullanımı Bölümü Bilgi Yönetimi Programı özel şartı "İŞLETME FAKÜLTESİ MEZUNU OLMAK. İnternet Bilişim Teknolojileri Yönetimi alanında yüksek lisans yapmış olmak. Uzaktan Eğitim alanında çalışmalar yapmış olmak." değiştirilmiştir.

İlanın düzeltilmiş haline göre değerlendirirsek, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesi çatısı altındaki diğer programlardan mezunlar bu kadroya başvuru yapamamaktadır. Örneğin, İşletme Fakültesi çatısı altındaki İşletme bölümünden mezun olan bir kişi bu kadroya başvura yapabilmekte, ancak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme mezunu aynı eşdeğerliğe ve unvana sahip olmasına rağmen müracaat edememektedir. YÖK'ün dikkat çektiği gibi bu durum eşitlik ilkesine açıkça aykırılık teşkil etmektedir.

Diğer taraftan, İnternet Bilişim Teknolojileri Yönetimi alanı da her ne kadar istihdam edileceği programla uyumlu olsa bile, açık kaynak araştırmalarına göre sadece Afyon Kocatepe Üniversitesinde bulunmaktadır. Bu nedenle, ilana son derece sınırlı bir başvuru olabileceği gözden kaçmamalıdır.

Bu bağlamda, gerek Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programında gerekse Bilgi Yönetimi Programında ilan edilen Öğretim Görevlisi kadrolarının Adıyaman Üniversitesi tarafından tekrar gözden geçirilmek suretiyle geniş bir katılıma imkan verecek şekilde düzeltilmesi gerekmektedir.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
19:00 - Veriler açıklandı... Hasta sayısı yükselmeye devam ediyor18:55 - Bisiklet sürücüsünden geriye çizmeleri kaldı18:41 - Yazıcıoğlu suikastında FETÖ'cü Adil Öksüz izi18:27 - Hastaneye yatırılan her 100 korona hastasından biri felç oluyor18:19 - ODTÜ'lü Aslı müdürlüğü bıraktı, 'kuşkonmaz' üretimiyle ihracatçı oldu18:08 - Meteoroloji'den bir uyarı daha: Balkanlar'dan soğuk hava geliyor
18:05 - Muvazzafların da olduğu 7 kişi FETÖ'den gözaltına alındı17:59 - Diyarbakır'da hemşire koronavirüsten hayatını kaybetti17:53 - Dört ilden yeni karantina haberleri geldi17:51 - Bin kişi sosyal mesafeli zeybek oynadı17:50 - Erdoğan: En büyük gücümüz bu tarihi mirasımız17:39 - İYİ Partili Ümit Özdağ, Disiplin Kurulu'na sevk edildi
17:36 - 'Kaymakamın karıştığı kazaya soruşturma başlatılmadı' iddialarına açıklama17:28 - Validen 'Misafir kabul etmeden çekirdek ailenizle vakit geçirin' uyarısı17:27 - 380 iş müfettişine 'odaları boşaltın' talimatı17:19 - Koronavirüse yakalanan Başkan hastaneye kaldırıldı17:07 - Kız isteme yolunda feci kaza: 13 yaralı
16:58 - Engelli aracının lastiği patladı, yardımına jandarma koştu
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Amaçtan uzaklaşıldığı için, MEB tarafından, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında yapılan değişiklikleri onaylıyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam