1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

60 yaş üzeri veya kronik hastalığı olup idari izinli olan atölye ve laboratuvar şeflerine planlama ve bakım görevi ek dersi ödenir mi?

Atölye ve laboratuvar öğretmenlerinden 60 yaş üstü ve kronik hastalığı olan risk grubunda bulunan öğretmenleri EBA' dan canlı ders yaparak ek ders alabilir mi? Bu öğretmenlerden Atölye Ve Laboratuvar Şefi olanlarına "Planlama ve Bakım-Onarım Görevi" karşılığı olarak ek ders ücreti ödenebilir mi? sorularını Milli Eğitim Bakanlığı görüş yazısı ile cevapladı.
13 Aralık 2020 00:34
+Aa- Yazdır
60 yaş üzeri veya kronik hastalığı olup idari izinli olan atölye ve laboratuvar şeflerine planlama ve bakım görevi ek dersi ödenir mi?

İşte o görüş yazısı;

Söz konusu görüş yazısında aşağıdaki tespitlerde bulunuldu;

a) 60 yaş üzeri ve/veya kronik rahatsızlığından dolayı okulda yapılan yüz yüze eğitimde ders görevi almayan öğretmene, EBA'da açılan ve Bakanlığımız tarafından belirlenen canlı dersler için ders ve ek ders görevi verilmesi, bunun dışında işletmelerde mesleki eğitim dersinin bölünemeyeceği göz önünde bulundurularak işletmelere gönderilemeyen öğrenciler için okulda yapılan işletmelerde mesleki eğitim dersinde (uzaktan eğitim kısmı da dahil) görev verilmesinin uygun olmayacağı değerlendirilmektedir.

b) Mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarında 60 yaş üzeri ve/veya kronik rahatsızlığı bulunan alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şeflerine, görev yaptıkları eğitim kurumunun bölüm, atölye ve laboratuvarlarındaki çalışmaların planlanması, tezgah, makine, araç ve gerecin sağlanması, bakımı, onarımı ve öğretime hazır halde bulundurulması kapsamında verilen görev ve sorumluluklar, fiilen yerine getirilmesi gereken görev ve sorumluluklar olması sebebiyle ilgi (a) Kararın 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrasına göre "Planlama ve Bakım-Onarım Görevi" karşılığı olarak ek ders ücreti ödenmesinin uygun olmayacağı değerlendirilmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
17:05 - Ekonomiye güven 3 yılın zirvesinde16:57 - TCDD, 13 bin 500 personeli adına birer fidan bağışlayacak16:53 - Kayseri'de baraj gölüne giren 2'si çocuk 3 kişi kayboldu16:36 - Bakan Soylu, yangın bölgesine gidiyor16:28 - Kazada ölen üniversiteli Eda'nın diplomasını babası aldı16:26 - '2022'nin sonunda yerli otomobilde seri üretime geçeceğiz'
16:24 - Orman işçisi olmak için başvuran 73 kişi parkurda yarıştı16:22 - Securitas, Tepe Güvenlik AŞ'yi satın alıyor16:19 - Kurum: Evleri hasar görenlerin evleri yeniden yapılacak16:16 - İBB İtfaiyesi Manavgat ve Marmaris'te görev yapmaya başladı16:14 - Prof. Dr. Kargı: Yeni dalgadan en çok aşısızlar etkilenecek16:12 - Mardin Valisi: Aşı olmayanları tespit ettik, iknaya çalışıyoruz
16:11 - Aşı olmak istemeyen kadını, eşi ve aile hekimi ikna etti15:57 - Fırat Kalkanı bölgesine 2 terörist etkisiz hale getirildi15:50 - Bir yıldır görev yaptığı köyde vatandaşların gönlünde taht kurdu15:44 - YÖK Başkanlığında devir-teslim töreni yapıldı15:39 - İstanbul dahil yedi ilde ormanlık alanlara girilmesi yasaklandı
15:28 - Restoranda tartıştığı iş insanını denize atan kişiye 34 yıla kadar hapis istemi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Memur Sen'in 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için yüzde 17'lik maaş zammı talebi sizce karşılanabilir mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam