1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İkinci atama izinlerinin dağılımı gecikmemeli!

Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, kurumların sağlıklı bir şekilde planlama yapabilmesi ve KPSS bildirimlerinin zamanında gönderilebilmesi amacıyla atama izinlerini gecikmeden ilan etmeli!
05 Mayıs 2021 10:05
+Aa- Yazdır
İkinci atama izinlerinin dağılımı gecikmemeli!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ikiye bölünmesiyle birlikte, Çalışma Genel Müdürlüğüne ait birçok görev Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğüne uhdesine verilmiştir. Bununla birlikte, 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde kadro ihdası, izin, değişiklik gibi birçok işlemde yine aynı Genel Müdürlüğün görev alanına dahil edilmiştir.

Diğer taraftan, 2021 yılında atama sayısından istisna tutulacak atamalar ile kurumların öncelikli ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla verilen izinler 8 Şubat 2021 tarihli Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenmiştir. Ancak, Mayıs ayına geldiğimiz bugünlerde tüm kamu kurumlarının yıllık insan kaynağı planlamasına esas olan ikinci atama izinlerinin dağıtımı halen yapılmamıştır. (Geçtiğimiz yıl Mart ayında yapılmıştı.)

Öte yandan, mülga Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen 2021 yılı KPSS Merkezi Yerleştirme Takviminde kurumların kadro taleplerini 5 Nisan-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında bildirilmesi öngörülmüştür.

Ancak, tam kapanma süreci ve akabinde Ramazan Bayramı tatilinin gelmesi sebebiyle, kamu kurumlarının 17 Mayıs'ta işbaşı yapacağı göz önüne alındığında, ikinci atama izinlerinin dağıtımı anılan haftada yapılsa bile planlama açısından kurumlara çok kısa bir süre kaldığı aşikardır.

Bu çerçevede, kamuda personel planlamasının merkezi konumuna gelen Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 2021 yılı atama izinlerinin ikinci dağıtımını gecikmeden yapması, şayet yetişmeyecekse 2021 yılı KPSS takviminde güncelleme yapması faydalı olacaktır.

Son olarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişten sonra birçok kez gündeme taşıdığımız atama izinleri dağılımlarının geç yapılması, kadro değişikliklerinin yapılmaması, bir rutine bağlanamaması gibi sayısını daha da artırabileceğimiz benzer konuları Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün dikkatine tekrar sunuyoruz!

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
07:51 - Türk bilim insanlarından koronayı saniyeler içinde tespit eden yapay zeka: E-burun07:50 - 'Demre' derinlerdeki müsilajı araştıracak07:40 - İş birliği adımları kongrede atılacak07:35 - Şimdi de yaz fırsatçılığı başladı07:25 - Jeotermalde Avrupa lideriyiz07:20 - İklim değişikliğinin 'hasar'ı tırmanacak
07:10 - Örgüt evlerine kod isim: Kara Harp yapılanması deşifre oluyor07:05 - İttifaklara yüzde 3 barajı06:50 - Çocuklu mahküm annelere ceza ertelemesi olmayacak06:40 - FETÖ ABD'nin çıkarları için çalıştı06:30 - Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı - Haritalı06:15 - 'AB liderleri Erdoğan'ın alternatifi olmadığını düşünüyor'
01:28 - Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar01:25 - MKEK personeli işçi statüsüne geçiriliyor00:47 - Berat Albayrak uzun bir süreden sonra ilk kez görüntülendi00:21 - Birinci dereceye yükselen hakim ve savcıların listesi yayımlandı00:16 - Yaşlı Hizmet Merkezlerinde Sunulacak Gündüzlü Bakım ile Evde Bakım Hizmetleri Hakkında Yönetmelik
00:14 - Kültür ve Turizm Bakanlığı Stajyer Kontrolörlük Atama, Yetiştirilme Esasları Hakkında Yönetmelik
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam