1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ Kamu Personeli \ Açıktan Vekil Atananlar

Açıktan Vekil Atananlar

 
10:16
13 Ekim 2015
Danıştay: Açıktan vekilllerin izin hakları memurlar gibi değilDanıştay Beşinci Dairesi, açıktan atananların, memurlara tanınmış olan izin haklarından yararlanamayacağına karar verdi.
 
 
25 Kasım 2007 00:14
Açıktan Vekil Olarak Atananlar Denge veya Arazi Tazminatını Alır mı?
Bir üyemizden gelen soruya verdiğimiz cevabı, aynı durumda başka memurlar da bulunabileceği düşüncesiyle, manşet olarak da yayımlamayı uygun bulduk... Bu dosyamızda; 657 sayılı Kanunun 86. maddesi kapsamında istihdam edilen vekil memurların; 1- Denge tazminatı, 2- Arazi tazminatı, 3- Fazla çalışma ücreti alıp alamayacağı sorularına yanıt verilecektir. Sorulara verilen yanıtları görmek için başlığa tıklayınız.
 
 
02 Ekim 2007 17:18
Vekil memur denge tazminatı alır mı?
 
 
17 Eylül 2007 16:51
Vekil Ebe ve Hemşirelere Döner Sermaye Verilmelidir
Sağlık Bakanlığında çok çeşitli statülerde personel bulunmaktadır. Vekil ebe ve hemşireler de bunlardan biridir. Vekil ebe ve hemşire görevlendirmesi 657 sayılı Kanunun 86. maddesine göre yapılmakta olup, bu statüde çalışmakta olanlar da memur sayılmaktadır. Bu nedenle Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığının, vekil ebe ve hemşirelere döner sermaye verilemeyeceğine dair görüşü yanlıştır. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
 
12 Ekim 2006 02:13
Vekil öğretmen, hazırlık ödeneğini alabilir mi?
 
 
25 Aralık 2005 02:26
Vekil memur doğum izninden yararlanabilir mi?
 
 
06 Aralık 2004 14:42
Açıktan Vekil Olarak Atananların Mali Hakları
Dün, Diyanet İşleri Başkanlığının vekil imamlara ilişkin genelgesini yayınlamıştık. Bu genelge vekil imamların hastalık, yıllık ve mazaret izinlerini düzenlemektedir. Genelge, Devlet Personel Başkanlığının görüşlerine dayanılarak hazırlanmıştır. Ancak genelgede izin alınması halinde maaş ödenip ödenmeyeceği gibi konular ile mali haklara hiç değinilmemiştir. Konuya ilişkin yanlış işlem yapılmaması amacıyla uzmanlarımızın hazırladığı görüşü yayınlıyoruz.
 
 
05 Aralık 2004 07:06
Vekil İmamlara İlişkin Genelge
Açıktan vekil olarak atananlara mazeret izni, hastalık izni ve aylıksız izin verilir mi veya naklen başka yerlere atanabilir mi veyahut askere gidenler, askerlik süresince aylıksız izinli sayılır mı? Diyanet İşleri Başkanlığı bu konuları, 23.09.2004 tarihinde uygulamaya esas görüşler veren Devlet Personel Başkanlığına sormuştur. Devlet Personel Başkanlığı 11.11.2004 bu sorulara cevap vermiştir. Başkanlığın verdiği mütalaalar çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı 3.12.2004 tarihinde bir genelge yayımlamıştır. Tüm vekil memurlar hakkında geçerli olan bu genelgeyi görmek için tıklayın.
 
SON HABERLER
01:51 - Hazine ve Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzmanlığı Yönetmeliği01:46 - Altun'dan Macron açıklaması: Avrupa için ciddi bir tehdit01:45 - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Asla geçit vermeyeceğiz00:57 - İkinci teröristin vurulma anı ortaya çıktı00:32 - Çataklı: Cumhuriyet sevgisini, Atatürk düşmanlarından öğrenecek değiliz00:27 - Şentop: Türkiye teröre ve yandaşlarına asla geçit vermeyecektir
00:25 - Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı 2 ay uzatıldı00:24 - Erdoğan'dan Hatay açıklaması: Mücadelemizi sürdüreceğiz00:22 - Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar00:12 - 27 Ekim 2020 tarihli atama kararı yayımlandı00:05 - Karşılıksız gelen nakit para için ek mal bildirimi nasıl düzenlenir?00:01 - 27 Ekim 2020'den önemli gündem başlıkları
23:52 - Iğdır'da etkisiz hale getirilen teröristin kimliği belli oldu23:46 - Emniyet, GYS'ye başvuru uygun görülenleri açıkladı23:42 - Belediye Başkanı'nın çarptığı bisikletli turist öldü23:40 - AİHM Kılıçdaroğlu'nun yaptığı itirazı karara bağlayacak23:36 - Yunanistan Başbakanı'ndan 'Türkiye'yi kısıtlayın' çağrısı
23:36 - İlk sosyal medya videosunda Fatih Altaylı'yı unutmadı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Fransız mallarına boykot uygulanması yönündeki öneriyi;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam