1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ 2007 \ KPSS-A kadrolarındaki yaş sorunu

KPSS-A kadrolarındaki yaş sorunu

 
16:37
19 Mart 2007
KPSS-A'daki Yaş Sorunu İçin Kanun Teklifi VerildiMüfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı ile kaymakam adaylığı kadrolarına girişte kullanılan KPSS-A ve bu sınav sonrasında yapılan kurumsal düzeydeki ikincil sınavlarda yaşanan üst yaş sorunu hala devam ediyor. Daha önce yayımladığımız haberde, sorunun, iki milletvekili tarafından soru önergesi konusu yapıldığını belirtmiştik. Bugün yeni bir gelişme daha oldu... İzmir Milletvekili Sayın Hakkı Ülkü sorunun çözümü için bir Kanun teklifi hazırlayarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sundu. Kanun teklifini görmek için başlığa tıklayınız.
 
 
19:08
27 Şubat 2007
KPSS-A'daki Yaş Sınırı İçin 2 Soru Önergesi VerildiGeçen yılın başlarında yayımladığımız iki habere, ziyaretçilerin duyarlı davranması sonucunda, KPSS-B yerleştirmelerindeki yaş sorunu çözülmüştü. Ancak, sorun KPSS-A'ya girenler açısından devam ettiği için 4 Nisan 2006 tarihinde, "Yaş Şartı, KPSS-A Sınavlarında da Standart Olmalı" başlığını kullanarak yeni bir haber yapmıştık... Bu gayretlere rağmen, yaşanan sorun hala çözülememiştir. Memurlar.net forumu KPSS-A kategorisi üyelerinin katkısı ile konu bu kez Meclis gündemine taşınmıştır. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
 
00:04
04 Nisan 2006
'Yaş Şartı', KPSS-A Sınavlarında da Standart OlmalıOcak ayı içerisinde önce "'30 Yaşından Gün Almamış Olmak' Şartı Ne Derece Hukuki?", daha sonra da "KPSS'de Yaş Şartından Mağdur Olanlar İçin Örnek Dilekçe" başlığı ile ÖSYM tarafından yapılan merkezi memur yerleştirmelerinde yaşanan yaş mağduriyetini dile getirmiştik. Bu sorun, ziyaretçilerin, tepkilerini yazılı dilekçe yoluyla Başbakan'a iletmesi üzerine, iki ay geçmeden düzeltilmiştir. Ancak, sorun sadece ÖSYM'nin yaptığı merkezi memur yerleştirmeleri için çözülmüş olup, kurumlar tarafından yapılan KPSS-A sınavları için sırun hala devam etmektedir. Peki bu sorun nasıl çözülür?
 
 
08:01
08 Şubat 2006
KPSS'de Yaş Sorunu, Ziyaretçilerin Katkısı İle Çözülüyor19 Ocak 2006 tarihinde yayımladığımız '30 Yaşından Gün Almamış Olmak' Şartı Ne Derece Hukuki? başlıklı manşet haberde, kamu kurumlarının yaş sınırını tespit ederken farklı farklı uygulamalar getirdiğini belirtmiştik. 31 Ocak 2006 tarihinde yayımladığımız haberde ise örnek bir dilekçe yayımlamış ve mağdur olan ziyaretçileri Başbakan'a mektup yazmaya çağırmıştık... Bir haftalık aradan sonra sorunun çözüme kavuşturulacağına ilişkin açıklama Sayın Şahin'den geldi. Katkıda bulunan ve bir sorunun daha çözümü için çaba gösteren herkese teşekkür ediyoruz.
 
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam