1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

PTT, KPSS işlemlerinde, askerde olanların haklarını saklı tuttu

Memurlar.net olarak, "KPSS tercihleri sırasında askerde olanların durumunu yazmak konusu" usandırıcı olmuştur. Zira onlarca kez gündeme getirmemize rağmen Devlet Personel Başkanlığı sorunu çözmemiştir. Uygulamada KPSS'de tercih yapıp yerleşen ancak atama sırasında 1- Askerde olan, 2- Sevk işlemlerini başlatmış bulunanların atamaları iptal edilmektedir. Fakat adaylar tarafından açılan neredeyse tüm davalar kazanılmaktadır. İşte PTT bu konuda önemli bir adım atmış ve askerde olan veya sevk işlemlerini başlatmış olan adayların haklarını saklı tutacağını ilan etmiştir.
01 Ağustos 2009 14:10
Yazdır

Askerlikle ilgili çok önemli iki sorun bulunmaktadır.

1- Aday, ÖSYM'nin yaptığı yerleştirme ile bir kadro veya pozisyona yerleşmiş ancak atama sırasında askerde ise bu kişinin atama hakkı dondurulmamakta ve atama işlemi iptal edilmektedir.

2- Aday, ÖSYM'nin yaptığı yerleştirme ile bir kadro veya pozisyona yerleşmiş ancak atama sırasında sevk işlemlerini başlatmış olabilmektedir. Bu halde de kişinin ataması iptal edilmektedir.

5-6 yıldır dile getirmiş olduğumuz bu sorun 2009 yılının Ağustos ayına girmiş olmamıza rağmen hala çözülmemiştir.

Uygulamada ise Devlet sadece mahkeme masrafı ödememektedir. Zira açılan tüm davalar kazanılmaktadır. Detaylı bilgi http://www.memurlar.net/kategori/20/ adresinde bulunmaktadır.

İşte bu noktada, PTT önemli bir karar almıştır. PTT'nin 2009/3 KPSS tercih işlemleri ile kurmuna yerleşen adaylara yaptığı duyuru şu şekildedir:

"Not: Halen askerde olan ya da sevk işlemlerini başlatmış olan adayların durumunu açıklayan dilekçe ile birliğinden alacağı resmi belgeyi yerleştirildikleri Başmüdürlüğe evraklarını vermesi gereken süre içerisinde (tebligatı aldıktan sonra en fazla 15 gün içerisinde) ilettikleri takdirde hakları saklı tutulur. Bu tür adayların terhislerini müteakip bir ay içinde müracaat etmeleri gerekmektedir."

Hizmet ihtiyacı bulunan bir kamu kurumunun yapması gereken en uygun işlem bu olmalıdır. Memurlar.net olarak, gereksiz mahkeme masrafalarının ödenememesi; hem kurum hem de adayların enerjilerinin mahkeme kapılarında tüketilmemesi amacıyla sorun çözüm bulunmasını bir kez daha talep ediyoruz.

 

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
31 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
22:51 - Bakan Varank açıkladı! 200 bin liraya kadar hibe verilecek22:46 - Survivor 2020 yarışmacıları ilk bölümde kavga etti22:41 - Bombalı araçla saldırı düzenleyen terörist yakalandı22:36 - Barış Pınarı Harekatı bölgesinde çocukların yüzü gülüyor22:30 - Asırlık kuru kahveci üç nesle ekmek kapısı oldu22:24 - Avrupalı tüketicinin ilgisi kuru kayısı ihracatını artırdı22:21 - Hemoroid ameliyatı sonrasında açlık, tokluk ve susuzluk hislerini kaybetti22:03 - Öğretmenin sevgisi otizmli Nurettin'i hayata bağladı21:57 - Malatya'da depremzedeler için 5 bin konut yapılacak21:51 - Grip, kalp krizi riskini arttırıyor
21:46 - Beytüşşebap eksi 20'yi gördü, şelaleler dondu21:40 - Sızır Şelalesi'nde oluşan buz sarkıtları büyüledi21:33 - Başkentin en büyük mesire alanı yaza hazırlanıyor21:28 - İkinci el araç almak için geldiği şehirde parası çalındı!21:23 - Mahsur kalan ekiplerinin imdadına meslektaşları yetişti21:18 - 60 bin TL'lik Premier Lig sorusu yarışmacıyı yanılttı21:13 - Spil Dağı'nda kardelenler açtı, zarar veren yandı21:08 - Van'da 4.6 büyüklüğünde deprem
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
İş Bankası'ndaki CHP hisseleri, Hazine'ye devredilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam