1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Okul Öncesi Öğretmenliği lisans tamamlama programı açılıyor

29 Eylül 2010 12:00
Yazdır

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü 21/09/2010 tarih ve 2881 sayılı ?2+2 Lisans Tamamlama? konulu yazıları ile Anadolu Üniversitesinde Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama Programı açılacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 21/09/2010 tarih ve 2881 sayılı ?2+2 Lisans Tamamlama? konulu yazılarında; ?Bakanlığımız ile Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanması tasarlanan protokol gereğince; Millî Eğitim Bakanlığı Eğilim Kurumlarında Okul Öncesi Eğitimi ve/veya Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ön lisans mezunu Okul Öncesi Öğretmenlerinin Lisans düzeyinde öğrenim görmesi kararlaştırılmıştır.

Bu amaçla öğrenim gideri ve Bakanlar Kurulunca belirlenen Cari Hizmet Maliyetleri ile öğrenci Katkı Payı kendilerince ödenmek kaydıyla, 2010?2011 Eğitim-Öğretim yılında adı geçen üniversitede ?Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama Programı? açılacaktır.

Bu kapsamda, yukarıda belirtilen programlardan ilinizdeki Okul Öncesi Eğitim kurumlarında (anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıfları) kadrolu olarak görev yapan Okul Öncesi Eğitimi ile Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ön lisans mezunu öğretmenlerden bu programa katılmak isteyenlerin Müdürlüğünüzce acilen belirlenerek, bilgilerinin ekteki Excel ortamına uygun olarak doldurulup en geç 30.09.2010 tarihine kadar Genel müdürlüğümüzün ooegm@meb.gov.tr adresine elektronik ortamda gönderilmesini önemle rica ederim. ? Açıklamasında bulunuldu.

Ahmet Kandemir

Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 54,135 defa okundu. 30 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam