Ceza indirimine Ceren freni, infaz paketi rafa kalkabilir
 
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında %25'e varan indirim fırsatı
 
7 Aralık 2019 tarihli atama kararnamesi yayımlandı
 
Erol Olçok'un en küçük oğlu da açıklama yaptı
 
Gelişmiş yapay zekalı Akıncı TİHA, ilk kez havalandı
 
Tekme tokat vücut çalışan genç! Video
 
Kim Milyoner Olmak İster'in sunucusunun evinden ceset çıktı Foto Galeri
 
Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İşkenceci yüzbaşının rütbeleri söküldü

14 Ekim 2011 10:29
Yazdır

Askeri Mahkeme astını domuz bağıyla bağlayıp döven ve askerlere de izleten yüzbaşıya 2 yıl 6 ay hapis cezası verip rütbelerini söktü

Ceyda Karaaslan'ın haberi

Şırnak'ta Uzman Çavuş Hasan Kayıkoğlu'nu domuz bağıyla bağlayarak döven Yüzbaşı Murat Arı'ya 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. TSK'dan ihraç edilen Yüzbaşı Arı'nın rütbeleri söküldü

Şırnak'ta görevli Uzman Çavuş Hasan Kayıkoğlu, bölük komutanı tarafından içki içtiği gerekçesiyle 23 Ocak'ta domuz bağıyla bağlanıp dövüldü. Yüzbaşı Arı, odasının yanındaki konteynere bir ip bağlatıp Uzman Çavuş'u domuz bağıyla bağladı ve içtimaya çıkan askerlere izletti. Diğer askerler fotoğraf çekerek olayı görüntüledi. Konunun medyaya yansımasıyla Genelkurmay Başkanlığı yüzbaşı hakkında soruşturma açtı. Askeri Mahkeme'de işkenceci yüzbaşıya "Madununa, yani astına sövüp saymak ve fena muamelede bulunmak" gerekçesiyle 4 Ekim'de 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı ve TSK'dan ihraç edildi. Bu arada Genelkurmay Başkanı Org. Özel komutanlarla yaptığı değerlendirmede işkenceye karşı sıfır tolerans istedi. Özel'in, "Kötü muameleye af yok. İnsan haklarının bütün yönleriyle uygulanması en temel vazifemiz" dediği belirtildi.

MERDOĞLU: KORKMAYALIM

Emekli Uzmanlar Derneği (EMUZDER) Başkanı Esef Merdoğlu, birçok uzman çavuşun kötü muamele nedeniyle hak aramaktan çekindiğini söyledi. Merdoğlu, Askeri Ceza Kanunu'ndaki hükümleri hatırlatarak, uzman erbaşlara haklarını arama çağrısında bulundu.

Sabah
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam