1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

6 bin Orman Muhafaza Memuru tepkili

Bugüne kadar hiçbir süreli görev belirlenmeksizin çalıştırılan Orman Muhafaza Memurları, 17 Ağustos 2012 tarihinde yayımlanan atama ve yer değiştirme yönetmeliğine öfkeli... Zira yönetmelik ile aynı şeflikte hizmet süresi 5 yılı dolanların, zorunlu olarak yer değiştirmesi öngörülmüştür. Yönetmelik geçici maddelerinde, bir geçiş hükmü de yer almadığı için bu hüküm hemen uygulanmak istenmektedir.
24 Eylül 2012 14:22
Yazdır

Zorunlu yer değiştirmeye tabi personel arasına Orman Muhafaza Memurları da katıldı.

17 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan "Orman muhafaza memurlarının atama ve yer değiştirme yönetmeliği" ile orman muhafaza memurlarına zorunlu yer değiştirme getirilmiştir.

Yönetmeliğin 13. maddesinin 2. fıkrası şu şekildedir:

"Orman muhafaza memurlarının toplam hizmet süresi aynı şeflikte beş, aynı müdürlükte on yılı aşamaz."

Yönetmelikte bir geçici hüküm de yer almadığı için, bu hüküm hemen uygulanmak istenmektedir.

Yıllardır hiçbir süre kuralına tabi olmadan çalıştırılan Orman Muhafaza Memurları, bir anda çıkan bu zorunlu yer değiştirme nedeniyle, hayatlarını bir anda değiştirmek zorunda kalmakla karşıya kalmıştır. Yönetmeliğe en azından bir geçiş hükmü konularak, sürecin daha az sıkıntılı götürülmesi sağlanabilir.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 32,700 defa okundu. 26 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam