1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Memur-Sen: 4/C ısrarımızı sürdüreceğiz

4-C’lilerin beklentilerini karşılamaya yönelik kararlı ve ısrarlı mücadelemizi sürdüreceğiz
28 Haziran 2013 21:44
Yazdır

Memur-Sen Konfederasyonunun, 4-C statüsünde çalışanların beklentilerini karşılamaya yönelik kararlı ve ısrarlı mücadeleyi sürdüreceği bildirildi.

Konfederasyondan yapılan yazılı açıklamada, Memur-Sen'in toplu sözleşme masasında, kamu hakem kurulunda, kamu personel danışma kurulunda, hükümet nezdinde ve alanlarda 4-C'lilerin kadroya geçirilmesi için yoğun bir mücadele verdiği belirtildi.

Bu mücadelenin sonunda çalışma süresinin 11 ay 28 güne çıkması, iş sonu tazminatı ödenmesi, öğretim düzeyi arttıkça ücretinin artması, izin haklarının iyileştirilmesi ve oransal zamma ilave olarak seyyanen zam verilmesi gibi doğrudan ve sadece 4-C'lilere yönelik önemli kazanımlar üretildiği vurgulanan açıklamada, bunlarla yetinilmeyeceği ve kadroya alınma mücadelesini de sürdürmede kararlı olunduğu ifade edildi.

"Bu kapsamda Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu ve yönetim kurulu üyelerimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ile görüşerek 4-C statüsünün kaldırılması, özlük ve mali haklarının iyileştirilmek suretiyle 4-C'li mevcut personelin, 4-A öncelik olmak üzere 657 sayılı Kanunun 4'üncü maddesinde belirtilen diğer istihdam türlerinde mağduriyetlerine de son verecek biçimde istihdamlarının sağlanması yönündeki taleplerini iletti" ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu talepler karşılanıncaya kadar, 4-C'lilerin beklentilerini karşılamaya yönelik kararlı ve ısrarlı mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu kapsamda önümüzdeki hafta genel kurula ineceğini ön gördüğümüz kanun tasarısıyla ilgili süreçte Plan Bütçe Komisyonuna benzer girişimlerimizle ve duruşumuzla sorunu çözüme kavuşturuncaya kadar kararlılığımızı sürdüreceğiz.

4-C'lilerin mağduriyetlerinin giderilmesinin yanında ilk toplu sözleşmede ve sonrasında gerçekleştirilen Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantılarında üzerinde büyük oranda mutabakata varılan '2005 yılından sonra göreve başlayanlara-başlayacaklara 1 derece verilmesi', 'disiplin cezalarının affı', 'Kamu kurum kuruluşları ve yerel yönetimlerde işçi kadrosunda görev yapan avukat, mühendis, biyolog ve benzeri yüksek öğretim mezunu personelin memur kadrosuna geçirilmesi' konusunda da mücadelemizi sürdüreceğiz."

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 2
Bu haber 38,945 defa okundu. 8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Elektronik ürünü hangi internet sitesinden alırsınız?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam