1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

KPSS'de memur olarak çalışıyorum seçeneği

2014 KPSS başvuru kılavuzunda yeni bir uygulama olarak "bir kamu kurumunda çalışma durumu" bilgisi isteniyor. İlginç olan bununla ilgili şehir efsanelerinin hemen türemiş olması.
15 Temmuz 2014 11:54
+Aa- Yazdır
KPSS'de memur olarak çalışıyorum seçeneği

KPSS'de memur olarak çalışıyorum seçeneği, ek puan gelir mi?

Başvurularda meslek bilgisi menüsü eklendi

Kılavuzda da belirtildiği üzere adaylar başvururken bir kamu kurumunda çalışma durumlarını sisteme bildirecekler. Bunun için 3 seçenek eklenmiş:

1) Bir kamu kurumunda memur olarak çalışıyorum.

2) Bir kamu kurumunda sözleşmeli kamu personeli olarak çalışıyorum.

3) Bir kamu kurumunda işçi olarak çalışıyorum.

Bir kurumda çalışmayanlar ne yapacak?

Herhangi bir kamu kurumunda çalışmayan adaylar hiçbir seçeneği işaretlemeyecekler.

Bu bilgiler neden isteniyor?

Tahminimizce KPSS'ye girenlerden ne kadar kişi hangi statüde çalışıyor şeklinde istatistiki bilgi oluşturulmaya çalışılıyor. Bu bilgiler derlenerek üst makamlara sunulacak ve kamuda çalıştığı halde başka kurumlara geçme niyeti olan (ve bu yüzden kurumunda verimli olmama ihtimali olan) adaylara ilişkin önemli bir veri elde edilmiş olacak. Bu verilerle de KPSS sistemine ilişkin yapılması düşünülen değişikliklere yönelik bazı ispatlar ortaya konulmuş olacak.

"Memur olarak çalışıyorum" seçilirse bir avantajı olur mu?

Kılavuzun yayınlanmasıyla birlikte "memur olarak çalışıyorum işaretlersem ek puan verilecekmiş gibi bir bu düşünceye sahip olan ve hatta bunların doğru olup olmadığını sorgulayıp, "doğruysa biz de memur olarak işaretleyelim" diyen adaylar ortaya çıktı. (yanlış bilgi vererek böyle bir şeyi yapmayı düşünen adayların da kamu hakkından ve etik değerlerden ne kadar haberdar olduğunu gerçekten merak ediyoruz.)

Böyle bir durum kesinlikle yoktur. Bu iddialar asılsız ve gerçekten de saçmadır. Adaylarımızı kendi bilgileri ne ise o şekilde kılavuz bilgilerini doldurmaları konusunda uyarıyoruz.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 1
5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
21:06 - EBA'daki mesleki eğitim dersleri Tokat'ta çekilecek21:05 - Bakan Koca Azeri mevkidaşı ile görüştü21:03 - Online derste bağlantı kopunca sınıfı parka taşıdılar20:58 - Otizmli piyanist, yetenek sınavını geçerek üniversiteli oldu20:53 - FETÖ hükümlüsü eski asker ile öğretmen yakalandı20:50 - Kovid-19'dan en çok 65 yaş üstü erişkinler etkilendi
20:41 - Akademisyenleri 1 milyon TL dolandıran şüpheliler yakalandı20:39 - MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu20:29 - Başkentte Hazine arazilerinde usulsüzlük operasyonu20:27 - Ambulansla pikapın çarpışması sonucu 6 kişi yaralandı20:09 - Yatırımcılara 'A'dan 'Z'ye rehber20:08 - Züccaciyede online satışlar 'düğün' ve 'konutla' katlandı
20:03 - 'Kimse bu hastalığın hafif seyredeceği fikrine kapılmasın'20:00 - Gazeteciler Yıldız ve Dükel hakkındaki iddianame kabul edildi19:59 - CHP'den 'varlık barışı' için araştırma talebi19:49 - Van Gölü'nde bir batık gemi daha gün yüzüne çıkartıldı19:45 - Soylu: Kırmızı kategorideki terörist etkisiz hale getirildi
19:43 - Kovid-19 diken proteini, hücreleri istila için en az 10 şekle bürünüyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam