Aydoğdu: Norm kadrolarımız hep güncel

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, sosyal medya hesabından; okul ve kurumların norm kadrolarının sürekli güncel tutulduğunu açıkladı

Kaynak : Memurlar.Net
Eklenme : 09 Mayıs 2015 23:25
Aydoğdu: Norm kadrolarımız hep güncel

Bakanlığımız norm kadro Yönetmeliği hükümlerine göre okul ve kurumların norm kadrolarını sürekli güncel tutulmaktadır.

Şöyle ki; yeni açılan okul ve kurumların ve yeni açılan sınıfların okul/kurum açma veya sınıf açma onayları ile birlikte Bakanlığımıza ulaşması durumunda okul ve kurumların normları süre aranmaksızın belirlenerek sisteme işlenmektedir.

Diğer taraftan, Talim ve Terbiye Kurulunca ders saatlerinde ve haftalık çizelgelerde her hangi bir değişiklik yapılmadığı gibi eğitim dairelerinin eğitim kurumlarının öğretmen normunu etkileyecek bir kararı ve uygulaması bulunmamaktadır.

Bu noktadan hareketle, eğitim kurumlarının normunun sürekli güncel tutulduğu dikkate alındığında; Ekim 2014 ile Mayıs 2015 arasında değişen bir durum yok ise Bakanlığın norm güncellemesi yapmasının bir anlamı olmayacaktır.

MEB, yine, normları güncellemeden nakil duyurusu yayımladı

Ayrıca; Dönüşen eğitim kurumları bakımından ise örnek vermek gerekirse; İlk öğretim okulu iken orta okula dönüşen ancak uhtesinde 3 ve 4 üncü sınıf bulunan okullarda bu yıl 4 ünü sınıfı okutan sınıf öğretmenlerinden 12 Haziran 2015 tarihinde öğrencilerinin mezun olması sonucunda norm fazlası olacaklar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir. Ancak; bu öğretmenlerin görev yaptıkları eğitim kurum müdürlüklerince başvuru sayfasında bulunun "12 Haziran 2015 tarihinden sonra norm kadro fazlası" butonunu işaretlemeleri gerekmektedir.

Memurlar.Net'i Youtube'dan takip etmek için tıklayınız

Bu Habere Tepkiniz