1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Eroğlu, orman mühendisleri için pek umutlu konuşmadı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, TRT haber'de katıldığı programda, orman mühendisi adaylarının istihdamı için çok umutlu konuşmadı
07 Ağustos 2017 14:11
Yazdır
Eroğlu, orman mühendisleri için pek umutlu konuşmadı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, TRT Haber'e katıldı. Eroğlu programda, meteorolojik tahminler, barajlardaki doluluk oranları ve o0rman yangınlarıyla mücadeleye dair sorulara değindi.

Program sonunda, gazxeteci Yaşar Taşkın Koç, "Orman mühendislerinin durumu ne olacak, Mayıs ayında kadro istenmişti!" diye sordu.

Bakan Veysel Eroğlu, orman mühendis istihdamına verdiği dair soruda, kadro talebinin hükümetin inisiyatifinde olduğunu, şuan için orman muhafaza memurlarına ihtiyaçlarının olduğunu belirtti.

Eroğlu şöyle konuştu:

"Bizim şimdi orman muhafaza memurlarına ihtiyacımız var. Orman muhafaza memuru alacağız. Orman mühendisleri için kadro talebinde bulunmuştuk. Ancak bunu maliye bakanımız, Çalışma Bakanımız ve Başbakanımız kadroları tayin ediyor. İnşallah olursa onu da ilana çıkarız"

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 37 17
Bu haber 52,918 defa okundu. 34 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam