1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Tarım Bakanlığı çalışanları, Fakıbaba'dan unvan değişikliği sınavı istiyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personeli, daha önce rutin olarak yapılan unvan değişikliği sınavının yeniden yapılmasını istiyor
14 Eylül 2017 00:02
Yazdır
Tarım Bakanlığı çalışanları, Fakıbaba'dan unvan değişikliği sınavı istiyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personeli, daha önce neredeyse rutin olarak açılan unvan değişikliği sınavının 2017 yılında yeniden açılmasını talep ediyor.

Yükseköğretim kurumlarından mezun olup da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının çeşitli kademelerinde çalışan, Mühendis, Veteriner Hekim, Tekniker gibi unvanları almayı bekleyen yüzlerce personel, Bakan Eşref Fakıbaba'dan 2017 yılı içerisinde unvan değişikliği sınavının açılmasını istiyor.

Bu talep daha önce de gündeme getirilmiş ancak Bakan Faruk Çelik talepleri dikkate almamıştı.

Bakanlık en son unvan değişikliği sınavını 18 Ocak 2015 tarihinde açmıştı. Yapılan son sınavdan bu yana 2 yıldan fazla zaman geçmesi, KHK ile işine son verilen personelin oluşturduğu ihtiyaç ve norm güncellemesi ile artan kadro ihtiyacı unvan değişikliği sınavı beklentisini artırıyor.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haber 37,370 defa okundu. 89 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam