1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Okul sporları takvimi yayınlandı

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı Türkiye birinciliği okul sporları yarışma takvimi
11 Ocak 2019 00:01
Yazdır
Okul sporları takvimi yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarının yurt içi ve yurt dışı spor faaliyetlerinin planlanması, beden eğitimi ve spor faaliyetleri esaslarının tespit edilmesi, okullar arası spor yarışmalarının yürütülmesi, yurt içi ve yurt dışı spor faaliyetleri ile oyun yolu ile beden eğitimi etkinliklerinin planlanması ve düzenlenmesi ilgi Yönetmelik kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliğin 21 inci maddesinin 6 ncı bendine göre "Türkiye birinciliği yarışmalarına, Milli Eğitim Bakanlığınca temsilci görevlendirilir" hükmü yer almaktadır.

Bu itibarla Türkiye birinciliklerine katılacak sporcu öğrenciler ve bu öğrencilere refakat edecek yönetici/öğretmenler ile ilgili izin işlemlerinin mahallinde yerine getirilmesi gerekmektedir.

Aynı ilde düzenlenecek Türkiye birinciliği yarışmalarına temsilci görevlendirilecek ve yarışmalar ile ilgili yapılabilecek tarih ve yer değişikliği Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının resmi web sitesi olan "okulsportal.gsb.gov.tr" adresinden takip edilecektir.

İşte resmi yazı ve yarışma takvimi;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam