1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Tarım ve Orman Bakan yardımcısından, personel alımı, görevde yükselme ve tayin açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Mustafa Aksu Toç Bir-Sen 6. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, personel alımı, görevde yükselme ve tayinlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
20 Ocak 2019 13:34
Yazdır
Tarım ve Orman Bakan yardımcısından, personel alımı, görevde yükselme ve tayin açıklaması

Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Mustafa Aksu, 19 Ocak 2019 tarihinde, Toç Bir-Sen 6. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, personel alımı, görevde yükselme ve tayinlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Toç Bir Sen genel kuruluna, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılmayı çok istediğini ancak Almanya'daki programı nedeniyle toplantıya katılamadığını belirten Aksu, toplantıda şunları söyledi:

- Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları açılmayan, OGM ve TİGEM başta olmak üzere, Bakanlığımız bağlı kuruluşlarında bu sınavların 2019 yılı içinde açılması için gerekli çalışmaları yapacağız.

- Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluşlarında personel planlaması yaparak, ihtiyaç duyulan tüm branşlarda ilave personel alımını 2019 yılında gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

- 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun ek 2 sayılı cetveline, teknisyen ve teknikerlerin ilave edilmesi için gerekli çalışmaları başlatacağız

- Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarına uygulanan zorunlu tayin işlemlerinin oluşturduğu mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli mevzuat düzenlemelerini en kısa zamanda yapacağız.

Memurlar.net'in notu:

5996 sayılı Kanun kapsamındaki düzenlemenin gerçekleşmesi halinde, denetim hizmetlerinde çalışan mühendis ve veteriner hekimlere ödenen denetim tazminatından tekniker ve teknisyenler de yararlanacak ve aylık 450 TL'ye kadar ilave ödeme alabilecek.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
293 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Kamu kurumlarının misafirhanelerinden rahatlıkla yararlanabiliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam