1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

'Bilirkişilik Yönetmeliği' çalıştayda ele alınacak

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün katılımıyla düzenlenecek çalıştayda, Bilirkişilik Yönetmeliği'nin uygulanmasında mevcut durum, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışılacak
12 Şubat 2019 16:20
Yazdır
'Bilirkişilik Yönetmeliği' çalıştayda ele alınacak

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Bilirkişilik Yönetmeliği'nin uygulanmasında mevcut durum, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı çalıştay düzenlenecek.

Alınan bilgiye göre, yarın Ankara Hakimevi'nde yapılacak ve uygulamadaki aksaklıkların çözümünün aranacağı çalıştaya Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile bilirkişilik alanında uzman isimler katılacak.

Oturum başkanlığını Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi üyesi Ali Cengiz Köseoğlu'nun üstlendiği çalıştayın ilk bölümünde Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanı İzzet Başaran, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Talat Canbolat, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çetin Arslan sunumlarını gerçekleştirecek. Katılımcılar soru cevap bölümünde de değerlendirmede bulunacak.

İkinci bölümde uzmanlar ve katılımcıların eş zamanlı grup çalışmaları yapacağı çalıştay, çalışmalarla ilgili sunumların ardından sona erecek.

Bilirkişilik Kanunu ve Bilirkişilik Yönetmeliği'nin yürürlük ve uygulamasında geride bırakılan bir yıllık süreçteki mevcut durum, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışılacağı çalıştaya yargı mensupları, akademisyenler, bilirkişilik bölge kurulları başkanları ve bilirkişilik müessesi ile yakından ilgili diğer kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılacak.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam