1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde Değişiklik

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde Değişiklik.
03 Haziran 2019 02:33
Yazdır
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde Değişiklik

YÖNETMELİK

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığından:

TÜRKİYE PETROLLERİ ANONİM ORTAKLIĞI TEFTİŞ KURULU

YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 - 12/11/1993 tarihli ve 21756 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 7 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Madde 7 - Teftiş Kurulu Başkanlığına, kamuda müfettiş yardımcılığı dahil en az beş yıl müfettişlik hizmeti bulunan müfettişler arasından atama yapılır."

MADDE 2 - Aynı Yönetmeliğin 18 inci maddesinin başlığı "Müfettişliğe Atanma" olarak değiştirilmiş ve aynı maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

"Mesleğe, özel yarışma sınavını kazanmak şartıyla, müfettiş yardımcısı olarak girilir. Müfettiş yardımcılarından, 3 yıllık yetiştirme dönemi sonunda yapılan yeterlilik sınavında başarılı olanlar müfettişliğe atanırlar."

MADDE 3 - Aynı Yönetmeliğin 30 uncu maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Bu sınavda da başarı gösterenler Müfettişliğe tayin edilirler. Yeterlik sınavını kazanamayanlar ya da mazeretsiz olarak sınava girmeyenler, Teftiş Kurulu dışında durumlarına ve derecelerine uygun görülecek bir göreve nakledilirler."

MADDE 4 - Aynı Yönetmeliğin 35 inci maddesi başlığı ile birlikte aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Kıdem, Teftiş Kurulundan Nakil ve İstifa Suretiyle Ayrılan Müfettişlerin Tekrar Kabulleri;

Madde 35 - Ortaklık Teftiş Kurulundan istifa suretiyle veya naklen ayrılan Müfettişlerin Teftiş Kuruluna tekrar kabulleri, Genel Müdürlük Makamının iznine bağlıdır. Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptıktan sonra Müfettişliğe dönenler dönemlerinin en kıdemlisi sayılırlar. Aynı dönemde bu durumda birden fazla Müfettiş varsa, bunların kıdem sırasının tespitinde Müfettişlik kıdemleri esas alınır.

Mesleğe yarışma sınavı olmadan ve/veya yeterlik almadan atananların; denetim hizmetleri dışında geçen hizmet sürelerinin yarısı, denetim mesleğinde geçen sürelerinin tamamı denetim meslek kıdeminden sayılır."

MADDE 5 - Aynı Yönetmeliğin 46 ncı maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

"Müfettişler, görevlerine ilişkin konularda kamu kurum ve kuruluşları, gerçek ve tüzel kişilerle doğrudan yazışma yapabilirler. Ancak, Cumhurbaşkanlığı ve bakanlıkların merkez ve yurt dışı kuruluşlarıyla yazışmaları Kurul Başkanlığı aracılığıyla yaparlar."

MADDE 6 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 7 - Bu Yönetmelik hükümlerini Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürü yürütür.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
09:59 - Bursaspor taraftarını taşıyan otobüs Erzurum'da devrildi09:50 - FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda 62 tutuklama09:42 - Bakan Selçuk: 'Sınıf tekrarı' sistemine yeniden geçilecek09:39 - Trabzon hasır bileziği, otomobil fiyatlarıyla yarışıyor09:34 - Başkent'te hurdalarla 2.5 milyonluk vurgun!09:23 - 'Bilseydim yanından bile geçmezdim, ağzımızın payını aldık'09:20 - Virüse karşı Türk profesör umut oldu09:16 - Yükseköğretimdeki öğrenci sayısı 8 milyonu aştı09:14 - Muhterem Nur yoğun bakımda09:12 - Sigara içen vekillere ültimatom!
08:59 - Belediye Başkanı'na işçi kıyımı baskısı08:59 - Ceren'in Katilinin avukatına tepki yağıyor: Avukatlığın yüz karası!08:56 - 'Camiye gitmeye korkar olduk'08:53 - BBC algı operasyonu: Türk ekonomisini hedef aldılar08:29 - Onlar Türkiye'nin 'geleceği' olacak08:26 - Ankara'da 500 polisin katılımıyla asayiş uygulaması08:22 - Ozan Ceyhun'dan 'ülkücü katili' suçlamalarına cevap08:20 - Klip çekimi sırasında 'hasta senaryosu' gerçek oldu
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam