1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Ayın tamamı tamamlanmadan destekleme ve yetiştirme kurslarına 0,5 puan eklenir mi?

Destekleme ve yetiştirme kurslarında görev yapanlar görev yaptıkları her ay için 0,5 puan eklenir
13 Haziran 2019 10:22
+Aa- Yazdır
Ayın tamamı tamamlanmadan destekleme ve yetiştirme kurslarına 0,5 puan eklenir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "Hizmet puanları" başlıklı 40 maddesindeki; "(1) Bir yıllık çalışmaları karşılığında olmak üzere, aday öğretmenlerden/öğretmenlerden:
... (5) Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlerin hizmet puanlarına, bu kapsamda görev yaptıkları her ay için 0,5 puan eklenir."
hükümlerine göre ek puan verilmektedir.

Hizmet puanları; il içi yer değiştirmler, il dışı yer değiştirmeler, özür grubu yer değiştirme, alan değiştirmeler ve norm kadro fazlası öğretmen tesptinde kullanıldığı için özellikle yer değiştirme dönemleri ve norm kadro fazlası öğretmenlerin tespit edilmesi öncesinde DYK'dan elde edilen ek puanları hizmet puanlarına eklenmektedir.

Peki yukarıda yer verdiğimiz mevzuat hükmünde yer alan "her ay için 0,5 puan eklenir" ibaresinden ayın tamamının tamamlanmasının gerekip gerekmediğine dair yada ne kadarının tamamlanması halinde puan eklenip eklenmeyeceğine dair bakanlığın görüş yazısı yayınlaması gerekiyor.

Ahmet KANDEMİR

DYK puanları zamanında girilmeyen öğretmenlerden norm fazlası olanlar ne olacak?

Destekleme ve yetiştirme kursları ek hizmet puanı girişi

DYK ek hizmet puanlarını Mebbis e-personel modülüne kim girer?

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
10:10 - Tıpta uzmanlık eğitimi görenler, sağlık tesislerinde görevlendirilebilecek10:09 - 'Sinema salonlarına 15 milyonluk destek paketi hazırladık'10:08 - Borsa güne yükselişle başladı10:07 - Tekirdağ'da karantinada olması gereken kişi sokakta yakalandı10:00 - 2020 KPSS Önlisans sonuçları açıklandı09:58 - CHP'li Şişli Belediye Başkan Yardımcısı terörden gözaltına alındı
09:55 - 26 bin kişiye iş kapısı açılacak09:53 - Niğde'de karbonmonoksitten zehirlenen 2 kişiden biri hayatını kaybetti09:50 - Taşımalı eğitimde özel eğitim öğrencilerinin kardeşlerine ilişkin düzenleme09:45 - İstanbul'da PKK operasyonu: 25 şüpheliden 19'u yakalandı09:40 - 96 yaşında koronayı yendi: Bu gıdaları önerdi09:39 - Güne başlarken döviz fiyatları
09:38 - Van ve Hakkari'de kar uyarısı09:21 - PKK'dan kaçan 5 örgüt mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu09:20 - PKK şüphelisi Yunanistan'a kaçamadan yakalandı09:13 - Motorine büyük zam geliyor09:10 - Şaka gibi tazminat 38 yıl sonra 1 lira 4 kuruş
09:03 - MEBBİS'e HES kodu sorgulaması geldi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam