1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bakan Bekir Pakdemirli, torpili önlemek için hiçbir şey yapmayacak mı?

Tarım ve Orman Bakanlığı 5 bine yakın personel almak için ilana çıktı. Adaylar, mülakatlarda torpil olmaması için Bakan Pakdemirli'nin bir tedbir almasını istiyor.
04 Eylül 2019 00:03
Yazdır
Bakan Bekir Pakdemirli, torpili önlemek için hiçbir şey yapmayacak mı?

Bilindiği üzere, yayımlanan 5 bin kişilik personel alımına 24 Eylül ile 7 Ekim tarihleri arasında başvuru alınacaktır.

Tarım ve Orman Bakanlığının personel alımı yapacağı bilgisinin kamuoyuyla paylaşılması sonrasında, Memular.net bu yılın Nisan ve Mayıs aylarında iki ayrı haber yayımladı.

12 Nisan 2019 tarihli haberde OGM alımına başvuracak adaylar torpilli alım istemiyor başlığı

29 Mayıs 2019 tarihli haberde ise Bakan Bekir Pakdemirli de, Sağlık Bakanı gibi, mülakattan vazgeçsin başlığı kullanılmıştır.

İki haberde de, orman muhafaza memuru ve orman mühendisi alımında, 3234 sayılı Kanun gereğince mülakat yapılması gerektiğine dikkat çekilerek, adayların yaşanacak torpil olaylarından tedirginlik duyduğu ifade edilmiş ve Bakan Pakdemirli'nin bir çözüm bulması istenmiştir.

Ancak geçen süreç için de hiçbir değişiklik olmamıştır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bakanlığın teşkilat kanununda, sözlü sınav yapılmasının öngörülmüş olmasına rağmen, illere talimat vererek adaylara mülakatta KPSS sınav notunun aynısını verdirmiştir.

Sağlık Bakanlığı da kanunun verdiği takdir hakkını, sözlü sınav yapmamaktan yana kullanmıştır.

Adaylar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlarının gösterdiği duyarlılığın aynısını istemektedir. Kanunu değiştirme imkanı yoksa, mülakat komisyonlarına Ziya Selçuk gibi talimat verip, KPSS puanlarının aynısının verilmesini talep etmelidir.

Bakan Bekir Pakdemirli, görevden ayrıldıktan sonra iyi bir hatıra bırakmak istiyorsa, adayların bu talebine duyarsız kalmamalıdır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
45 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
14:16 - Cezaevinden izinli çıktı, eski eşini yağ ile yaktı14:12 - Öğrencisini döven öğretmene 1 yıl 5 ay hapis cezası14:04 - Görevdeki kamu görevlilerinin de olduğu 6 kişiye FETÖ gözaltısı14:02 - Sayıştay: Doğrudan temin varsa harcırah ödenmez13:59 - Soylu: PKK'nin eleman sayısı 600'ün altına geriledi13:58 - 'Görevini yapan hiçbir çalışanımızla sorunumuz yok'13:55 - Meteorolojiden Batı Kadeniz için sağanak uyarısı13:53 - AK Parti'li 2 vekil askere gitti13:52 - Sahte raporlarla kamu kurumlarını zarara uğratmışlar: 4 gözaltı13:45 - Evinin çatısına kurdu, fatura ödemiyor, satıp para kazanıyor
13:44 - Ankapark'a borcundan dolayı haciz geldi13:39 - Eski Yargıtay üyesi Köseoğlu'na hapis cezası13:37 - Borsa günün ilk yarısında geriledi13:30 - CHP'li vekil: DT ve DOB çalışanların özlük hakları için adım atılmalı13:29 - Bahçeli: Gaziler arasındaki ayrım kaldırılmalıdır13:27 - YKS ek tercih sonuçları gün içinde açıklanacak13:26 - İstanbul Ekonomi Zirvesi'nin hedefi 1 milyar dolarlık iş hacmi13:23 - 'Drone' destekli sahte boya operasyonu: 3 gözaltı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam