1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Koordinatörlük maaş karşılığı mı oldu?

Ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklikle Koordinatörlük maaş karşılığı mı oldu?
09 Eylül 2019 11:15
Yazdır
Koordinatörlük maaş karşılığı mı oldu?

MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde değişikliğe gitti. Tıklayınız.

Değişiklikte yer alan bir madde de düzenleme yer almaktadır:

"MADDE 1 - 7/9/2013 tarihli ve 28758 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ç), (i) ve (v) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı fıkraya aşağıdaki bentler eklenmiştir.
.....
"v) Yüz yüze eğitim: İşletmelerde meslek eğitimi ve staj kapsamında yapılan ders görevleri ile öğretim programlarında öngörülen teorik ve uygulamalı derslerin eğitiminin; derslik, spor alanları, spor salonları, atölye, laboratuvar, işletmelerin eğitim birimi gibi eğitim ortamlarında öğretmen gözetiminde yapılan eğitimi,"'

Şeklindedir.

Buradan hareketle bazı yöneticiler, bakanlığın daha önce yürürlüğe koyup yargının iptal ettiği ve bu iptal sonrası bakanlığın eski düzenlemenin uygulanmasına yönelik yazı yayınladığı, işletmelerde yapılan eğitimin maaş karşılığı sayılmasına ilişkin düzenlemenin geri geldiği iddiasına girmişlerdir.

Oysa ki küçük bir inceleme yapsalar bunun böyle olmadığını anlayacaklardı.

Değişiklik yapılan fıkra aslında eskisi ile hemen hemen aynı ve sadece fıkraya "spor salonları, spor alanları" ibareleri eklendi. Yani orada yapılan eğitim de kapsama girdi.

Bu değişikliği yanlış yorumlamışlar.

Bakanlık, "işletme maaş karşılığı olsun" düzenlemesini yaptığında ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde bir değişiklik yapmamıştı. ... Ders ve Ek Ders Ücretlerine İlişkln Esaslarda yapmıştı.

Yargı iptal etti ve MEB eski uygulamaya döndü. Tıklayınız.

Sonuç olarak ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklik yanlış yorumlanmıştır.

Şimdi de ortaöğretim kurumları yönetmeliğindeki maddenin eski ve yeni halini yayınlayalım.

Maksut BALMUK

Eski ve yeni hali:

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
11 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
14:13 - Genç kadının feci ölümü: 4 araç art arda ezdi14:11 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ve Merkel ile görüştü14:08 - İdlib şehidi memleketi Gaziantep'te toprağa verildi14:06 - İran'da, koronavirüs salgınında ölü sayısı artıyor14:03 - Çaykur, 830 mevsimlik işçi alacak14:01 - Basit yaralama suçu olan kişi müdür olarak atanabilir mi?13:58 - Bakan Kurum: 1 milyon 350 bin konutun dönüşümünü sağladık13:55 - Kadir Topbaş'ın damadına 15 yıl hapis istendi13:52 - Millet Kütüphanesi'ne giriş işlemleri e-Devlet'ten yapılabiliyor13:48 - Mesleki eğitimde burs miktarında yüzde 500'lük artış
13:48 - Aile Bakanlığı'ndan Atakan açıklaması13:45 - Türk bilim insanları Antarktika'da planlanan ilk projeyi hayata geçirdi13:38 - 'Banker Bilo' gerçek oldu13:37 - 'Öğrenciler üşümesin' diye öğretmen ve hayırseverler kalorifer sistemi yaptırdı13:27 - Borsa günün ilk yarısında yükseldi13:18 - Meteorolojiden iki bölge için çığ uyarısı13:09 - Deprem korkusu evlerini unutturdu13:04 - Belediye, kurallara uymayan memurunu affetmedi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
2013 yılındaki Gezi Parkı eylemlerine nasıl bakıyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam