1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Türk öğretmenlere uluslararası diploma

Birleşmiş Milletler (BM) Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Uluslararası Eğitim Merkezi Türkiye Başkanlığı görevine kısa bir süre önce seçilen ilk Türk olan ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) kampüsüne, 'BM Bayrağı'nı astıran Enver Yücel, eğitimde bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.
05 Ekim 2019 20:14
Yazdır
Türk öğretmenlere uluslararası diploma

BM TÜRKİYE TEMSİLCİSİ

3 kıta, 10 ülke, 9 üniversite, 3 dil okulu, 9 fakülte, 46 lisans proğramı, 4 enstitü ve 27 bin öğrenci, bin 658 akademisyeni olan BAU, yükseköğretimde bilinenleri yıkıyor. İlk 500 üniversite arasına girme hedefi için Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'ndaki 200 bin öğrenci, öğretmenler, yükseköğretimdeki kırılma noktalarına, raporlarla ayna tutuyor.

CAMBRİDGE'LE ANLAŞMA

BAU Global'in öğretmen kökenli Başkanı Enver Yücel ve yine öğretmen kökenli Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz'in bu çabaları karşılık gördü. Kanada'daki Fulford Akademi ve İngiltere'deki Cambridge Üniversitesi'yle, Uluslararası Öğretmenlik' anlaşması yapıldı. Öğretmenler, İngilizce'den sonra, Sınıf Öğretmenliği'ni de artık dünyanın her yerinde yapabilecek.

EN GENÇ KADIN REKTÖR

Türkiye'deki 207 üniversite içerisindeki 19 kadın rektörden en genci olan ve kendisini 'Eğitim Teknologu' diye tanımlayan Prof.Dr.Şirin Karadeniz(42), gelişmeleri SÖZCÜ'ye şöyle anlattı: "Eğitim, saate benzer. Sınav sistemi, ölçme-değerlendirme, müfredat öğretmen gibi alt bileşenler, çarklar tek tek değişirse saat çalışmaz. Bu haliyle, mucize beklemek imkansızdır. Başkanımız Enver Yücel'le, ülke geleceğiyle ilgili ortak dertlerimiz var. Öğretmenlikmesleğinin, itibarını geri kazandırmak istiyoruz. Eğitim Fakültesi'ndeki öğencilerim Fulford'da uluslararası öğretmenlik eğitimi alıyor. Teklif bile aldılar. Cambridge'le 4 bin 500 kişi Celta-Delta denilen Uluslararası İngilizce Öğretmenliği'ne başlıyor. Yabancı öğretmenler, Türkiye'de çalışıyordu. Türk öğretmenler de artık, yurtdışında çalışabilecek."

CEO'LARA ÖĞRENCİ MENTÖR

Rektör Karadeniz; "Dünya artık üniversitelerin, 'var olma' nedenlerini tartışıyor. Meslek kazandırmak, tek başına yetmiyor. Gençlere, 21. Yüzyıl'ın bilgi-birikimi, sosyo-kültürel altyapısı kazandırılmalıdır. İş yaşamına, eğitimin transferinde sorunlar var. CO-OP'u kurduk. Ters mentörlükle, öğrenciler artık Ceo'lara mentör oldu" dedi

BOSTON'DAKi ALKIŞ SESi

TÜRKLERİN artık, Boston'da buluşlarıyla alkışlandığını görme hayalini anlatan Karadeniz, "Yeni nesil, çok bilinçli. Öğrencinin her alanda, sesi duyulmalı. Yoksa, buluşların alkış sesini de, duyamayacağız "diyor.

TÜRKiYE'NiN LÜKSÜ YOK

YETENEKLİ gençlere verilen eğitimi yetersiz bulan Karadeniz, "Türkiye'nin, tek çocuğu kaybetme lüksü yok. 10 bin dolar orta gelir tuzağından yukarı zıplamak için teknolojik atılımı bu çocuklar yapacak" dedi.

YÖK KOTAYI KALDIRMALI

DÖNÜŞÜM için, Harvard'tan aldıkları Dünya Vatandaşlığı dahil, tüm deneyimlerini, YÖK ve MEB'e aktardıklarını kaydeden Karadeniz, yüzde 2'lik yabancı akademisyen kotasının kaldırmasını öneriyor.

Sultan UÇAR

Sözcü
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
00:59 - RTÜK Başkanından, 'Küçük Reis' iddiasına tepki00:29 - DKMP 5. bölge müdür vekili görevden alındı00:23 - İnfaz Koruma Memurunun yeni şiir kitabı çıktı00:05 - Şehir Üniversitesi'ne yapılanları tarih yazacak!00:02 - 5510'a tabi memur, emekli olurken son satüsü memurluk değilse, emekli ikramiyesi alamaz00:02 - 24 Ekim 2019'dan önemli gündem başlıkları23:53 - Anadolu Gençlik Derneği'nden o afişle ilgili açıklama23:47 - Zabıta ekiplerine taş, sopa ve satırlı saldırı: 5 yaralı23:43 - Yağ aldırma ameliyatında bağırsağı delinen hasta öldü23:38 - Kamu binalarının etkin kullanımı için harekete geçildi
23:33 - Pakdemirli, makam aracından inip Başkentray'a bindi23:28 - Tunç Soyer'den Kıbrıs ile ilgili yeni açıklama23:23 - Erciyes Dağı'na mevsimin 4. kar yağışı oldu23:17 - Mobilyacı çırağıydı, dünya 4'üncüsü oldu23:12 - Eski SSK Hastanesi, 65 yıl sonra emekliye ayrılıyor23:07 - Boydak Holding'in ismi değiştiriliyor23:04 - Hem cerrah hem hukukçu hem dekan hem müdür23:00 - CHP'li eski vekil: CHP, FETÖ tarafından teslim alınmıştır
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Türkiye ile Rusya arasında varılan anlaşmayı nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam