1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Neden sadece Kastamonu, il içi özür duyurusuna çıktı?

Türkiye'de 81 il var iken neden Kastamonu İl Mili Eğitim Müdürlüğü il içi özür durumu atama duyurusuna çıkmış diğer iller çıkmamıştır? Milli Eğitim Bakanlığında iller arasında uygulama birliği bulunmamaktadır.
21 Ekim 2019 10:25
+Aa- Yazdır
Neden sadece Kastamonu, il içi özür duyurusuna çıktı?

Özür durumu yer değiştirmeleri yaz tatilinde yapıldı ama boş kontenjanların tamamının yer değiştirmelere açılmaması nedeniyle bir çok öğretmenimiz ya başvuru yapamadı yada il/ilçe emri uygulamasıyla öğrencilerine kavuşamamış ayrıca il içinde özrü durumu olanlara ilçe emri uygulanmamıştır.

İki ilden daha uzak ilçelerde çalışmaya mahkum edilerek aile bütünlüğü bozulmuş öğretmenler bulunmaktadır. Başvuru hakkı var ama bu hakkın kullanılacağı boş kontenjan yok. Bu insanlara göstermelik başvuru hakkı verilip yer değiştirmelerine imkan verilmeyerek büyük bir haksızlığa ve adaletsizliğe imza atılmaktadır.

Özrünün bulunduğu ilçeye atanmayan öğretmenler, özrünün bulunduğu ilçe ile görevli olduğu ilçe-köyü arasında gidiş geliş yapmaktadır. Bu öğretmenlerden bu durumu 4-5 yıldır yaşayanlar bulunmaktadır.

Gidiş geliş yapan bu öğretmenlerimiz; 50-100-150-200 km ve hatta daha üstü olan uzun yollar ve saatler sonra ailelerine kavuşmaktadırlar.

MEB, artık bu öğretmenlerin aile bütünlüğü konusuna daha ciddi yaklaşmalı, İl içinde başvuru yapmış ama yer değiştirme şansı olmayan öğretmenlerimize ulaşım imkanı göz önünde bulundurularak bir çözüm bulunmalıdır.

Bu konuda hazırladığımız haberler aşağıdadır.

Öğretmenlerin il içi özür durumu sorunu nasıl çözülebilir? İşte öneriler MEB, yer değiştirmelerde neden tüm kontenjanları açmamaktadır? MEB, özür durumunda sıraya alma sistemine geçmelidir İl içi tayinlerde sıra sistemi yeniden getirilmelidir

Bu durum hakkında Kastamonu İl Mili Eğitim Müdürlüğü il içinde özrü durumu atama duyurusuna çıkmış ve nispeten de olsa sorunu çözmeye çalışmıştır.

Peki Türkiye'de 81 il var iken neden Kastamonu İl Mili Eğitim Müdürlüğü il içi özür durumu atama duyurusuna çıkmış, diğer iller çıkmamıştır? Milli Eğitim Bakanlığında iller arasında uygulama birliği bulunmamaktadır.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
20:30 - Üniversite, Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarına şans vermeli!20:30 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı ile görüştü20:28 - Erdoğan: Jakoben zihniyetten Türk müziği de nasibini aldı20:10 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'a gidiyor20:05 - Bir hafta sonunda iki testi negatif çıkan sağlıkçı göreve dönüyor20:02 - Denizli'de 50 adet kalem suikast silahı ele geçirildi
19:59 - Azerbaycan, Dağlık Karabağ'daki kayıplarını ilk kez açıkladı19:55 - Alevilerle ilgili çirkin sözlerden dolayı iki komedyene hapis istemi19:52 - TTB: Beş doktor daha koronavirüs nedeniyle vefat etti19:49 - Çin'in 'Çang'ı-5' keşif aracı topladığı örneklerle Ay'dan ayrıldı19:28 - Kağıda emdirilmiş halde bulundu: Değeri 1,8 milyon lira19:26 - Vaka sayısı yükselmeye devam ediyor... 32 bini geçti
19:25 - '2020'de engellenen siber saldırı sayısı 102 bini aştı'19:20 - Karavanda beş yıldızlı otellerin yanı başında izole yaşam19:17 - Su sümbülleri, Asi Nehri'ni kapladı19:15 - Tıp literatüründe bir ilk... Eskişehir'de başarıldı19:14 - Çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi
19:07 - Şırnak'ta mesleki eğitim ile istihdam artışı hedefleniyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam