1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Yeni açılan okulların norm kadro sorunu hala devam ediyor

Bakanlığın bir talimatla bu yeni açılan okullardaki öğretmenlerin norm kadro atamalarından muaf olacağını milli eğitim müdürlüklerine bildirmesi ve bu okulların tekrar norm kadro modülünde bağımsız hal getirilmesi talimatını vermesi gerekmektedir.
26 Kasım 2019 00:05
+Aa- Yazdır
Yeni açılan okulların norm kadro sorunu hala devam ediyor

Yeni açılan okulların norm kadroları diğer okullardan bağımsız olarak belirlenmekte, genellikle öğrenci potansiyeline göre ilk defa 1. sınıflarla eğitim öğretime başlayacakları için açılacak sınıflara her branştan bir norm belirlenerek, ek- 5 formu düzenlenerek, Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmekte ve bakanlıkça norm kadrolar onaylanarak geri gönderilmektedir.

Gönderilen bu boş normlara da Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "Yeni açılan eğitim kurumları" başlıklı 56. maddesine göre öğretmen atamaları yapılmaktadır.

Daha sonra Ekim ayında yapılan norm kadro güncelleme işlemlerinde de daha önce bağımsız olarak belirlenen yeni açılan okullar, norm kadro modülünde bir bölgeye bağlandığından o okula atanan tüm öğretmenler bölge normu nedeniyle bu defa norm kadro fazlası olmaktadırlar.

İl milli eğitim müdürlükleri yeni açılan okullar bölgeye bağlamadığı zamanda bakanlık norm kadro modülü yazılımda bu okullar hata raporunda yer almakta bakanlık ilgili illeri uyararak bölgeye bağlanmasını sağlamaktadır.

Olması gereken yeni açılan okulların en az 3 yıl bir bölgeye bağlanmadan bağımsız olarak norm kadrolarının belirlenmesidir.

Şu an tüm Türkiye'de yeni açılan bir çok okulda bu sorunla karşılaşılmaktadır. Çünkü norm kadro fazlası öğretmen atamaları kapsamında yeni açılan okullardaki öğretmenler tercihe zorlanmaktadır.

Bakanlığın bir talimatla bu yeni açılan okullardaki öğretmenlerin norm kadro atamalarından muaf olacağını milli eğitim müdürlüklerine bildirmesi ve bu okulların tekrar norm kadro modülünde bağımsız hal getirilmesi talimatını vermesi gerekmektedir.

Ahmet KANDEMİR

Yeni açılan okulların norm kadro sorunu çözüldü
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
02:31 - İklim zirvesi başlıyor: Cumhurbaşkanı Erdoğan 40 lidere hitap edecek00:37 - 'Yeditepe Huzur' asayiş uygulamasında aranan 501 kişi yakalandı00:30 - Balıkesir'de 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi00:15 - Erdoğan, Avrupa şampiyonu Taha Akgül'ü telefonla arayarak kutladı00:04 - Bölümün norm kadro sayısı nasıl arttırılabilir?00:00 - Zeytinyağı fiyatlarında beklenen oldu, tüm ürünlerde 2 ürün alana 1 ürün bedava
00:00 - 22 Nisan 2021'den önemli gündem başlıkları23:47 - Hobisini işe çevirdi 250 TL'ye satıyor!23:40 - Köpeğine mikroçip taktırmayana 10 bin TL ceza23:37 - Metin Lokumcu davasında 13 polisin yargılanmasına başlandı23:30 - Prof. Asilhan: İstanbul'un meteorolojik özellikleri değişecek23:24 - Bakan Selçuk'tan öğrencilere: Enstrüman çalmayı öğrenin
23:18 - Kripto para yatırımcıları tedirgin!23:09 - Yayla köyünün 9 yıllık ebesi mesleğiyle gurur duyuyor22:43 - İki Bakan, ERÜ'nün Covid-19 aşısı hakkında bilgi aldı22:31 - 23 Nisan'da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak22:27 - Aşı yaptırmayanların gerekçesi: Korku ve aşı kararsızlığı
22:21 - Emine hemşirenin pandemi servisinde hüzünlü iftarı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam