Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

'İzmit Belediyesine müfettiş görevlendirildi' haberine açıklama

Kocaeli Valiliği, "İzmit Belediyesine müfettiş görevlendirildi" haberlerine ilişkin, savcılık veya herhangi bir vatandaşın başvurusuna uygulanan rutin sürecin işletildiğini bildirdi.
16 Ocak 2021 19:15
+Aa- Yazdır
'İzmit Belediyesine müfettiş görevlendirildi' haberine açıklama

Kocaeli Valiliği, "İzmit Belediyesine müfettiş görevlendirildi" haberlerine ilişkin, savcılık veya herhangi bir vatandaşın başvurusuna uygulanan rutin sürecin işletildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, bazı medya kuruluşlarında "İzmit Belediyesine müfettiş görevlendirildi" şeklinde haberlerin yayınlanması üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi gereği duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, İzmit ilçesinde bir site yöneticisinin, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçeyle müracaat ederek, ikamet ettiği sitenin dışında bulunan çöp konteynerlerinin temizliklerinin ve dezenfektasyon işlemlerinin yapılmadığı, çöplerin zamanında ve gerektiği gibi toplanmadığı gerekçesiyle Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile Temizlik İşleri Müdüründen şikayetçi olduğu anlatıldı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının, İller İdaresi Genel Müdürlüğüne gönderdiği yazıyla İzmit Belediye Başkanı ve Temizlik İşleri Müdürü hakkında 4483 sayılı "Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkındaki Kanun" uyarınca soruşturma yapma izni talebinde bulunduğu, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün de konu hakkında ön araştırma yapılmasını Kocaeli Valiliğinden yazıyla istediği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Valiliğimizce de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan bir müfettiş görevlendirilerek savcılık veya herhangi bir vatandaşın başvurusuna uygulanan rutin süreç işletilmiştir. Yapılan işlem, bir soruşturma olmayıp ön araştırmadır. Araştırma sonucu, İçişleri Bakanlığına gönderilecek olup ilgililer hakkında gerek duyulursa yetkili makam olan İçişleri Bakanınca ön inceleme izni verilerek, dosya Cumhuriyet Başsavcılığına soruşturma yapmak üzere İçişleri Bakanlığınca gönderilecektir. 4483 sayılı yasa uyarınca savcılık yazısıyla başlatılan, tüm memurlar ve diğer tüm kamu görevlileri hakkında uygulanan yasal ve zorunlu bir sürecin sanki İzmit Belediye Başkanına uygulanan olağan dışı ve maksatlı bir uygulama gibi algılatılma çabası tarafımızdan üzüntüyle izlenmiştir."

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Advertisement
SON HABERLER
04:41 - Bitlis'te helikopter kazasında şehit olan 11 askeri personelin naaşı Elazığ'a uğurlandı01:52 - KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, helikopter kazasında şehit olanlar için taziyelerini iletti01:03 - Bakan Akar'dan açıklama: İncelemeler bugün başlayacak00:49 - Prof. Dr. Ömer Faruk Harman vefat etti00:37 - Denetim Elemanlarının Yolluk ve Diğer Ödemelerine dair Muhasebat Genel Müdürlüğü Genel Tebliği00:35 - İller Bankası Anonim Şirketi İnsan Kaynakları Yönetmeliği değişti
00:33 - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ek ders esaslarında değişiklik00:25 - 2020 yılı tarımsal desteklemelere dair kararda değişiklik yapıldı00:21 - TSK Kanunundaki değişiklikler Resmi Gazetede yayımlandı00:20 - Oktay'dan şehit Korgeneral Erbaş'ın eşi ve ablasına taziye telefonu00:06 - Üst öğrenim bitiren memurun terfi tarihi hangi halde değişir?00:05 - 5 Mart 2021'den önemli gündem başlıkları
23:59 - Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar23:59 - Kılıçdaroğlu'dan istifa eden CHP'li vekile ilişkin açıklama23:54 - Kayseri Valisi: Turuncudan kırmızıya dönüyoruz23:50 - F-16 savaş uçaklarının ömrünü uzatacak yeni proje23:45 - Ucube FETÖ ilanına karşı dijital ekranlı kamyonet dolaştırıldı
23:42 - Şehit Korgeneral Erbaş, FETÖ'cü hain için 'vur emri' çıkarmıştı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam