1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ 2011 \ Memurlara da nakil imkanı

Memurlara da nakil imkanı

 
19:16
03 Mayıs 2011
Öğretmen dışındaki kadrolarda görev yapan memurlar da, hizmet puanına göre nakil olacak12 Temmuz 201 tarihinde yayımladığımız dosyada, kamudaki nakil sorununa dikkat çekmiştik. Hali hazırdaki uygulamaya göre kamu kurumları sadece belirli personelinin nakil işlemleri için standart getirmiş durumdadır. Örneğin MEB öğretmenler için, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı mühendisler için, Sağlık Bakanlığı doktorlar için yer değiştirme yönetmeliği çıkarmıştır. Diğer unvanların nakil işlemlerinde bir ilke bulunmamaktadır. Bu konudaki ilk uygulamayı Sağlık Bakanlığı yapmıştı. İkinci uygulama hazırlığı ise MEB tarafından yapılmaktadır.
 
 
16:54
17 Ocak 2011
Sağlık personeli olmayan memurların nakilleri hakkında açıklama2010 yılında yaptığımız bir haberde, atama ve yer değiştirme işlemlerinde kurumların meslek personeli için belirli ilkeler getirdiğini ancak diğer personel için bir ilke getirmediğine dikkat çekmiştik. Gerçekten de, örneğin Sağlık Sakanlığı SHS'de çalışan personel ; MEB EÖHS'de çalışan personel ; Tarım ve Köyişleri, Bayındırlık, DSİ THS'de çalışan personeli için ilke getirirken diğer hizmet sınıflarında çalışanların nasıl nakil olacağı neredeyse hiçbir kritere tabi değildir. Bu konuda ilk kez, Sağlık Bakanlığı örnek bir uygulamaya gitti ve bazı kriterler getirdi.
 
 
00:03
12 Temmuz 2010
Kamudaki nakil sorununu, kim çözecek?Daha önceki bir haberde de belirttiğimiz üzere sadece öğretmen, tarım bakanlığı ve sağlık bakanlığı personeli gibi bir kaç kurumda sistematik ve hizmet puanı üstünlüğüne göre nakil yapılmaktadır. Diğer tüm memurların nakil işlemleri, hamili kart usulüyle yürümektedir. Bu sistemin değiştirilmesine yönelik olarak artık bir şey yapılması gerekmektedir. MEB'de dahi, öğretmene sistematik nakil hakkı varken, memurlar için bu yönde bir imkan bulunmamaktadır. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam