TOGG'un CEO'su açıkladı: Fiyatı ne zaman belli olacak?

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Gürcan Karakaş, yerli otomobille ilgili en çok merak edilen sorunun cevabını da verdi. Fiyatlandırmanın 2022'nin sonu 2023'ün başında belli olacağını söyledi.

Kaynak : Dünya
Haber Giriş : 28 Kasım 2021 13:34, Son Güncelleme : 28 Kasım 2021 13:34

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Gürcan Karakaş, Dünya Gazetesine yaptığı açıklamada, fiyatlandırmanın 2022'nin sonu 2023'ün başında belli olacağını, C-SUV modelinin kendi sınıfında, Türkiye'de satılan mevcut araçlarla rekabet edecek bir fiyatla piyasaya çıkacağını ifade etti.

"30 DAKİKADA YÜZDE 80 ŞARJ"
Yerli otomobilin şarj süresi de rekabetçi olacağını ifade eden Karakaş, "TOGG, 30 dakikada yüzde 80 oranında şarj edilecek." diye konuştu.

"Şarj alt yapısı, elektrikli araç kullanımını destekleyecek mi?" sorusuna da yanıt veren TOGG CEO'su, "Şarj konusu korku olmaktan çıkacak" ifadelerini kullandı.

"HER 25 KİLOMETREDE BİR ŞARJ ÜNİTESİ OLACAK"
Karakaş, nüfusun ve trafiğin yoğun olduğu her 25 kilometrekarede bir şarj ünitesi kurmayı planladıklarını belirtti.

Otomobil sektörünü derinden etkileyen tedarik ve çip krizine de değinen TOGG'un CEO'su "Doğru planlama ile yaptığımız rezervasyonlar sayesinde etkilenmeyeceğiz" dedi.

Karakaş, elektrikli araç üretimindeki yeni tehlikenin batarya krizi olduğuna dikkat çekti, "Enerjide dışa bağımlılığı kendi bataryamızı üreterek sona erdireceğiz" dedi.

2022 SONUNDA BANTTAN İNDİRİLECEK
İlk elektrikli SUV aracın 2022 yılı sonunda üretim bandından indirilmesi planlanıyor.

Bu Habere Tepkiniz


Sonraki Haber