MEB'den 3 yıl şartı için resmi açıklama

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 03 Haziran 2010 09:19, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42

BASIN AÇIKLAMASI

02.06.2010

Öğretmenlerimizin iller arası yer değiştirmelerine ilişkin, bazı basın yayın organları ile kamuoyunda oluşan farklı anlaşılmalar ve Bakanlığımıza ulaşan yoğun talepler dikkate alınarak aşağıda açıklama yapılmıştır.

Bilindiği üzere 06/05/2010 tarihinde 27573 sayılı Resmî Gazete ile Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

İlk atama ya da zorunlu hizmetini tamamlamak üzere atanmış ve 06/05/2010 tarihi itibarıyla ikinci ve üçüncü hizmet bölgesi ile birinci hizmet bölgesinin D ve E sınıfı ilçeleri kapsamındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizden, adaylığı kaldırılmış olanların, bulunduğu ilde çalışılması gereken süre şartı aranmaksızın iller arası yer değiştirme başvuruları da kabul edilecektir.

Bu bağlamda, 2010 yılı il içi ve iller arası yer değiştirme başvuru ve onay işlemleri 11 Haziran 2010 Cuma günü saat 17.00'ye kadar uzatılmıştır. Onaylanmış başvurulara dayalı yer değiştirme suretiyle atama işlemi ise 15 Haziran 2010 Salı günü gerçekleştirilecek ve sonuçlar aynı gün Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Ayrıca, Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin emeklilik işlemleri Temmuz ayının ikinci yarısında sonuçlanacağı hususunun göz önüne alınarak emekli olacak öğretmenlerin görev yaptıkları eğitim kurumları ile diğer sebeplerle boşalacak eğitim kurumlarının da il içinde yer değiştirecek öğretmenlerin tercihlerine ikinci kez açılmasına karar verilmiştir.

2010 Yılı Öğretmenlerin Yer Değiştirme Kılavuzu hükümleri çerçevesinde, kadrosunun bulunduğu eğitim kurumunda 15 Eylül tarihi itibarıyla iki yılını dolduracak öğretmenlerden il içinde yer değiştirmek isteyenlerin tercihlerine norm açığı bulunsun ya da bulunmasın il genelindeki tüm eğitim kurumlarının yansıtılması sağlanacaktır.

Bu kapsamda il içi yer değiştirmeler için ikinci kez elektronik ortamda yapılacak başvurular 12-23 Temmuz 2010 tarihleri arasında Bakanlığımızın http://mebbis.meb.gov.tr adresinden alınacak olup birinci değerlendirme 30 Temmuz 2010 tarihinde, ikinci değerlendirme ise 17 Ağustos 2010 tarihinde bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir. Yer değiştirme suretiyle atama sonuçları aynı gün Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Kamuoyuna ve ilgililere önemle duyurulur.

Personel Genel Müdürlüğü

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber