1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB'de iki alan düzenlemesinin sonuçları

12 Mayıs 2011 18:32
+Aa- Yazdır

MEB Personel Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre;

Öğretmen açığını giderilmesinde sorun yaşanan Teknoloji Tasarım ve Rehber Öğretmenliklere yapılacak atamalarda esneklik getirilmiştir.

Buna göre

1) Felsefe öğretmenlerinin Rehber öğretmen olarak,

2) -Ahşap Teknolojisi, Aile ve Tüketici Bilimleri,

-Bilişim Teknolojileri,

-Büro Yönetimi ve Sekreterlik,

- El Sanatları Teknolojisi,

-Elektrik-Elektronik Teknolojisi,

-Giyim Üretim Teknolojisi,

-Görsel Sanatlar/Resim, Grafik ve Fotoğraf,

-İnşaat Teknolojisi,

-Konaklama ve Seyahat Hizmetleri,

-Makine Teknolojisi,

-Matbaa,

-Metal Teknolojisi,

-Metalurji Teknolojisi,

-Motorlu Araçlar Teknolojisi,

-Muhasebe ve Finansman,

-Plastik Teknolojisi,

-Sanat ve Tasarım,

-Seramik ve Cam Teknolojisi,

-Tekstil Teknolojisi,

-Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme,

-Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanına kaynaklık teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların;

ise Teknoloji Tasarım Öğretmenliğine başvurabilmelerine olanak tanımıştır.

Öncelikle bu alan öğretmenleri yani Rehber Öğretmenlik ve Teknoloji Tasarım mezunu öğretmenleri atanacaklar ve boş kontenjan kalırsa yukarıda belirtilen alan öğretmenleri atanacaklardır.

Taban puanlara baktığımızda bize kaç puan aralığının ikinci öncelik olarak Teknoloji Tasarım Öğretmeni olabilecekler ile şanslı grupların kimler olduğu noktasında bilgi vermektedir.

Örneğin; Bilişim Teknolojilerinin taban puanı 75 iken bu alanda alınacak öğretmen sayısı 366'dır.

Bunun anlamı en az 750 civarında Bilişim Teknolojisi öğretmeninin puanı 75 ve üzerindedir. Eğer Teknoloji Tasarım Öğretmenliği açık kalırsa buraya atanmak için en şanslı gruplardan birisi Bilişim Teknolojileri öğretmenleridir.

En şanslı grup Giyim Üretimi Teknolojisi Öğretmenleridirler taban puan 80

Daha sonra taban puanı 79 olan Elektrik-Elektronik Teknolojisi öğretmenleridir.

Bunu Bilişim Teknolojisi öğretmenleri izlemektedir. Bu öğretmenlerimizin mezun sayısı da diğerlerine göre daha fazladır.

Bu durumdan en çok rahatsızlık duyacak grup ise Resim Öğretmenliğinden mezun olanlardır. Çünkü onlar geçmişte İş Eğitimi derslerine girip bu alana atanabilmekte iken bütün İş Eğitimi Öğretmenleri Teknoloji Tasarım Öğretmenliğine geçirilmiş ve o süreçten sonra Resim Öğretmenleri Teknoloji Tasarım Öğretmenliğine başvuramamışlardır.

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
41 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
22:23 - Slovakya son kullanma tarihi yaklaşan aşıları elden çıkarıyor22:16 - İsrail'de maske takma zorunluğu yeniden getiriliyor22:14 - Saldırıya uğrayan İHA muhabiri Akşener'i yalanladı22:08 - Uğur Dündar: Yanlış anlaşılma var, Özdil benim kardeşimdir22:00 - Uzmanlar araştırdı; stres antikor düşmanı21:51 - Marmara'dan çıkarılan müsilaj Şile'de toplanıyor
21:49 - Erdoğan'dan fahri doktora unvanı verilen Tacettin Aslan'a tebrik21:37 - Askeri Ceza Kanunu teklifi Meclis'ten geçti21:36 - 'Herkes yaptığı her işte önce emniyeti düşünecek'21:26 - MSKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesinde mezuniyet heyecanı21:22 - Müzik öğretmeni, uyuşturucu ticaretinden tutuklandı21:20 - Özkan: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi en büyük reform
21:18 - Kovid-19 aşılama kampanyası ünlülerin desteğiyle devam ediyor21:00 - AB göç konusunda ilgili ülkelerle iş birliğini yoğunlaştıracak20:49 - MKE'nin anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifinin ilk 7 maddesi kabul edildi20:39 - Sağlık-Sen'den vekil ebe-hemşirelere verilmeyen nöbet ücreti için dava20:38 - Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'nın başkanlığı düştü
20:36 - Diyarbakır Havalimanında uçuşlar yarın başlayacak
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam