1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Öğretmenlere 2. tayin talepleri, sadece göz boyamak için yapılıyor

İkinci İl içi/İller Arası Yer Değiştirmelerin yapılması için büyük bir kamuoyu oluşmuştur. Aylardır mailler gelmekte, haberler yayınlanmaktadır. Bunun örneği 2014 yılında yaşanmıştır.
14 Ağustos 2015 10:10
+Aa- Yazdır
Öğretmenlere 2. tayin talepleri, sadece göz boyamak için yapılıyor

İkinci İl içi/İller Arası Yer Değiştirmelerin yapılması için büyük bir kamuoyu oluşmuştur. Aylardır mailler gelmekte, haberler yayınlanmaktadır. Bunun örneği 2014 yılında yaşanmıştır.

Eğitim Bir Sen bu konuda ilk başvurudaki tercihler göz önüne alınarak yeniden yapılsın derken

Türk Eğitim Sen yeniden alınacak başvuru üzerine yapılsın diyor,

Eğitim İş ise Norm Kadrolar güncellensin ve ona göre yapılsın diyor.

Sendikaların talepleri uzayıp gidiyor.

Geçen gün Toplu Sözleşmede memur için neler talep ediliyor diye TV'ye çıkan liderler memurlarla ilgili taleplerden çok sen şöyle dedin, şöyle yaptın tartışmaları ile geçmiştir. Sonuçta izlediğimiz programdan yetkili sendikanın hükümetin teklifini gördükten sonra konuşacaklarını söylediği kaldı hafızalarda.

Aynı gün gelen talepler üzerine moderatör ikinci il içi il dışını sorunca Türk Eğitim Sen ve Memur Sen bu konuda gelişme beklediklerini ifade ettiler.

Oysa ki beklenen gelişmenin gelmesi imkansızdır. Gelse bile anlamsızdır.

Normlar Güncellenmeden Olmaz...

İl içi il dışı yer değiştirmelerin yapılması için en önemli husus normların güncellenmesidir. Normlar tekrar söylüyoruz ki güncel değildir ve yapılacak yer değiştirmeler anlamsız kalacaktır. Bunun en bariz örneğini Rotasyonda açılan kurumları incelediğimizde gördük.

Zaman Olarak Yetişmez...

Bugünlerde özür grubu birinci aşama başvuruları yapılmaktadır. Öyle ise Özür grubunu durdurup, il/içi il dışı atama yapmak mümkün değildir.

- Özür grubunda talep edilen bir çok kadro dolacağından il içi il dışı yer değiştirme anlamsızdır. Özür grubu atamaları Ağustos ayı sonunda açıklanacağına göre zaman iyice daralmıştır.

- Özür grubundan sonra ilk atama başvuruları başlayacaktır.

- MEB norm kadro güncellemek için Duyuru/okul/İlçe/İl onayı için en az 30 güne ihtiyacı olduğunu söylemektedir.

İşte tüm bunları düşündüğümüzde bugün ikinci il dışı yada il içi yer değiştirme talep edenlerin gönlünü hoş etmek isteyen sendikalar aslında öğretmenlere karşı popülist yaklaşmaktadırlar.

Evet kabul öğretmenler kesinlikle haklılar:

- MEB norm güncellemeden yapılan yer değiştirmelerle mağdur etmiştir. Bu mağduriyeti, rotasyon korkusu nedeniyle yer değiştiren öğretmenler katlamışlardır.

Fakat gerek MEB'in norm kadro güncellememe ısrarı gerekse zaman darlığı bu atamaların yapılmasını anlamsız ve imkansız kılmaktadır.

Maksut BALMUK

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 4 3
50 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
03:34 - Ege Denizi'nde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi02:08 - Yangın kabusu 7. gününde: İyi ve kötü haberler geliyor...00:39 - Manavgat'ta bir mahalle daha boşaltıldı00:05 - Maliye'de müdürlerin 68/B torba kadro ataması tasarruf takıldı00:04 - Dünyanın en iyi 10 bin bilim insanı listesinde 44 bilim adamımız var00:01 - 3 Ağustos 2021'den önemli gündem başlıkları
23:43 - AB Delegasyonu, Demet Akalın'a Twitter'dan yanıt verdi!23:31 - Oyak Renault Megan'ı Karsan'la birlikte üretecek23:30 - Temmuzda en çok bu ürünlerin fiyatı arttı23:04 - Adıyaman'da iki otomobil çarpıştı: 3 ölü, 4 yaralı22:59 - Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?22:57 - Azerbaycanlı itfaiyecilerin Türk bayrağı hassasiyeti
22:55 - Prim borçlarının ödemesi ertelendi22:54 - Yunanistan'ın 'Türkiye'ye yardım teklifi' yalan çıktı22:36 - AK Parti'li Turan: Biz artık bu tarz samimiyetsizliklerden bıktık22:08 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı ile görüştü21:52 - Nallıhan Kuş Cenneti'nde çıkan yangın kontrol altına alındı
21:48 - Akdeniz Üniversitesinden, Azra Gülendam için taziye mesajı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Memur Sen'in 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için yüzde 17'lik maaş zammı talebi sizce karşılanabilir mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam