1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Aldıkları maaşlar geri alınacak

Dokunulmazlıkları kaldırıldığı için yurtdışına kaçan HDP'li Faysal Sarıyıldız ile Tuğba Hezer'e Meclis çalışmalarına katılmamalarına rağmen maaş ödenmesi kamuoyunun büyük tepkisini çekti. Meclis yönetimi de bu tepkiyi karşılıksız bırakmadı ve vekilliklerinin düşmesi durumunda Sarıyıldız ve Hezer'e ödenen maaşların geri istenmesi gündemine aldı
20 Mayıs 2017 11:05
Yazdır
Aldıkları maaşlar geri alınacak

Yücel Kayaoğlu ANKARA

Dokunulmazlıkları kaldırıldığı için yurtdışına kaçan HDP'li Faysal Sarıyıldız ile Tuğba Hezer'e Meclis çalışmalarına katılmamalarına rağmen maaş ödenmesi kamuoyunun büyük tepkisini çekti. Meclis yönetimi de bu tepkiyi karşılıksız bırakmadı ve vekilliklerinin düşmesi durumunda Sarıyıldız ve Hezer'e ödenen maaşların geri istenmesi gündemine aldı.

TBMM Başkanlık Divanının önümüzdeki hafta yapılacak toplantısında, yurtdışına kaçan iki HDP'li Sarıyıldız ile Hezer'in 'devamsızlık' sebebiyle milletvekilliklerinin düşürülmesi görüşülecek. Bu kararın alınması halinde iki vekilin dosyası Anayasa-Adalet Karma Komisyonuna gidecek. Komisyondan da aynı yönde karar çıkarsa, Meclis Genel Kurulunun onayı ile Sarıyıldız ve Hezer'in milletvekilliği düşecek. Alınacak kararla, 15 Kasım'dan itibaren yatırılan maaşların yanı sıra ödenek ve yolluklar da geri istenecek. Bu durumda, geçen yıldan beri Meclis çalışmalarına katılmamalarına rağmen Sarıyıldız ve Hezer'e ödenen yaklaşık 400 bin liranın 200 bin liranın üzerindeki bölümü geri alınmış olacak.

Terörden değil, devamsızlıktan vekillik düşecek Kritik gün, milletvekillikleri düşürülebilir
Türkiye
Bu haberi oylayabilirsiniz 13 66
Bu haber 97,614 defa okundu. 14 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam