Şehit öğretmenin adı kütüphanede yaşayacak

Terör örgütü PKK tarafından katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın adı, Siverek ilçesindeki lisede oluşturulacak kütüphanede yaşayacak.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Haber Giriş : 28 Temmuz 2017 18:30, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
Şehit öğretmenin adı kütüphanede yaşayacak

Molla Ramazan Anadolu İmam Hatip Lisesinde görevli edebiyat öğretmeni Yunus Güzel, okul bünyesinde oluşturulacak kütüphaneye kitap toplamak için bir süre önce sosyal medyada kampanya başlattı.

Güzel, yaptığı açıklamada, kampanyaya çeşitli illerden çok sayıda kişinin destek sunmaya başladığını söyledi.

Şehit Yılmaz'a Allah'tan rahmet dileyen Güzel, "Bizlere destekte bulunan yazar Mehmet Berk Ergin'e, Şanlıurfa MÜSİAD Şube Başkanı Mahmut Barut'a teşekkür ediyorum. Kampanya yeni başlamış olmasına rağmen şu ana kadar 500 kitap geldi ve 10 bin kitap hedefliyoruz. İnşallah bu sayıyı da aşacağız." diye konuştu.

Yazar Ergin de kampanyaya destek çağrısında bulunarak, çok sayıda yakınını şehit verdiğini anlattı.

Bu topraklarda akan kanın durmasını isteyen Ergin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yüzden kardeşlerimizin teröre değil de topluma hizmet etmeleri için yarınlarımızı şimdiden hazırlamak gerekir. Bu kapsamda şehit öğretmenlerimizin adına görev yerlerinde kütüphaneler kurulmasını istiyorum. Nasipse yıl sonuna kadar şehit Neşe Alten öğretmen için Diyarbakır'da, şehit Şenay Aybüke Yalçın öğretmen için ise Batman'da da kütüphane kurulması için gerekli girişimleri yapacağım. Diğer şehit öğretmenlerimiz için de aynı çabayı göstermek isterim. Yunus Hoca ve öğrencileri de Şehit Necmettin Yılmaz öğretmen için kütüphane açmak istediklerini ve destek istediklerini söylediler. Çok mutlu olmuştum.

Duyurulması için sosyal medya hesaplarımdan çalışmalara başladım. Toplumumuzun duyarlılığıyla, kısa sürede önemli bir kısmını tamamladık. Çok sayıda kardeşimiz kitap gönderdi. Ayrıca, çok sayıda kardeşimizden de kitap gönderme sözü aldık. Nasipse, eylül ayında ulaştırılacak tüm kitaplarla kütüphane hazır hale gelecektir."

Geçen ay sınıf öğretmeni olarak görev yaptığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Çiftçibaşı Mahallesi'nden memleketi Gümüşhane'ye gitmek için yola çıkan Necmettin Yılmaz'ın otomobili kurşunlanmış, aracı Pülümür Vadisi'nde yanmış halde bulunmuştu. Tunceli Valiliği, 12 Temmuz'da Pülümür Çayı'nın kenarında erkek cesedi bulunduğunu ve DNA incelemesi sonucu cesedin Yılmaz'a ait olduğunun kesinleştiğini bildirmişti.

Mehmet Şükrü Dolaş

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber