1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Denetmen yardımcılığı mülakat sonuçları kimi bekliyor?

Bin 600 aday, 95 gündür SGK denetmen yardımcılığı sınav sonuçlarını bekliyor
08 Ocak 2018 09:10
Yazdır
Denetmen yardımcılığı mülakat sonuçları kimi bekliyor?

Sosyal Güvenlik Kurumu, Denetmen Yardımcılığı 9.Promosyon alımı için 15 Temmuz 2017 tarihinde ilana çıkmış, mülakatlar ise 18 Eylül - 6 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilmiştir. Mülakatların tamamlanmasının üstüne 95 gün geçmiş olmasına rağmen adaylar hala sınav sonuçlarına ulaşabilmiş değiller. Ayrıca hiçbir yetkiliden bu konuda açıklama yapılmamıştır.

Mülakatlara katılan 1600 adaydan sadece 400'ünün mesleğe adım atacak olması ve bu belirsizlikte her adayın mesleğe girme umudu taşıyor olması, geri kalan 1200 adayın gelecek planlarını hüsrana uğratmakta.

Her ne kadar ülke olarak hassas bir dönemden geçmiş ve hala geçiyor olsak da bu kadar gencin emeklerinin de yitirdikleri zamanın da bir telafisi bulunmamakta.

Ülkesine hizmet için sesini duyurmaya çalışan, her gün sosyal mecralarda onlarca etkinlik düzenleyen ve gerçek anlamda mağdur edilen gençler, sesleri, ne kulak verilmesini ve sonuçların açıklanmasını talep ediyor.

Sınav Sonuçlarının Açıklanmaması Domino Etkisi Yaratıyor!

Ayrıca bu dönemde fazla alım yapılmaması nedeniyle yapılan alımlara başvuruların hep aynı kişilerin olması nedeniyle kurum puanları yüksek kapatmaktadır. Denetmen yardımcılığı sonuçları açıklanmış olsa 400 kişi bu alımlara başvurmayacaktır. Bu yüzden Denetmen yardımcılığı sonuçlarının bir an önce açıklanması gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 1 32
Bu haber 18,963 defa okundu. 5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam